Як не стати рабинею в новому колективі?

Як не стати рабинею в новому колективі?У кожному колективі є свої засади і традиції, і часом влитися в сформовану групу зовсім не так просто, як здається. Як правило, на новачків падають усі «шишки», старожили обов’язково спробують перекласти на них частину своєї роботи. Особливо складно буває влитися в жіночий колектив, варто тільки проявити найменшу слабкість, і нову співробітницю відразу ж візьмуть в оборот. При цьому жінки набагато хитріші і підступніші чоловіків, всі дії будуть обачними і продуманими до такої міри, що ви навіть не відразу зрозумієте, що вами намагаються користуватися. Спочатку, це будуть невеликі прохання і дрібні доручення, головне тут, зберегти гідність, не показати себе поганою людиною, але і не дати дозволити на собі їздити.

В першу чергу, по приходу в новий колектив намагайтеся не привертати до себе уваги, проте при цьому потрібно уважно поспостерігати за вашими новими колегами. Слухайте розмови, виділіть лідерів – вони точно є в будь-якому колективі, зверніть увагу на тих, хто лінується і намагається перекласти свої обов’язки на інших. Пограйте в психолога, звичайно, це буде непросто, але тільки так у вас вийде вичислити тих, з ким не варто мати спільних справ. В майбутньому намагайтеся під будь-яким приводом уникати «дружніх» прохань таких особистостей.

Запам’ятайте, що одного разу потрапивши в статус «рабині», позбутися від цього клейма буде практично неможливо, слідом за одним, хто просить з’явиться десяток інших. При цьому список ваших службових обов’язків виросте в рази, а зарплата залишиться на колишньому рівні. Спроби вирватися з офісного рабства не увінчаються успіхом, напевно ваші колеги затаять на вас образу і рабство легко переросте в цькування, і в підсумку все це, швидше за все, закінчиться зміною місця роботи.

Ідеальним варіантом на перших порах буде заведення спеціального блокнота, в якому потрібно записувати важливі події та особливості поведінки ваших колег, так вийде візуалізувати риси характеру кожної людини і обчислити небажаний елемент. І запам’ятайте, відмовляти у проханні потрібно ввічливо, знайдіть переконливу причину, груба відмова теж створить вам не найкращу репутацію, найкраще послатися на здоров’я або сімейні справи. Будьте уважні до оточуючих, не допускайте, щоб інші користувалися вами, і тоді ви зможете насолоджуватися улюбленою роботою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...