Як не розбалувати дитину

6-4037У вихованні малюка всі батьки стикаються з двома головними проблемами: як, з одного боку, подарувати дитині максимум любові і ласки, а, з іншого, не розбалувати її. Тим, кому з нас вдається знайти золоту середину в цьому питанні, забезпечені щасливі сімейні стосунки зі спокійними, впевненими в собі і доброзичливими дітками в майбутньому. Але тільки як же її знайти?

Давайте розглянемо декілька порад, відповідно до віку найважливішого члена сім’ї.

Малюк з’явився на світ

На самому початку життя маленьке сонечко, що зігріває серця батьків, ще дуже безпорадне і беззахисне. Малюк потребує постійної опіки, турботи і ласки. Коли дитину щось турбує, вона може тільки заплакати. І завдання батьків – захистити, зігріти, нагодувати і втішити.

Фахівці впевнені, що в цьому віці розбалувати дитину ще неможливо. Тому, чим більше любові ви подаруєте малюку, тим більше спокійним, впевненим у собі і життєрадісним він виросте в майбутньому. Якщо ж дитина недоотримає батьківської ласки, вона, можливо, буде прагнути до незалежності і конкурентній боротьбі, але його психіка залишиться неврівноваженою. Такі дітки схильні до депресій і неврозів.

Малюкові виповнився рік

У цьому віці малюк вчиться бути самостійним, у нього з’являється власне «Я». І не завжди думка чи бажання малюка збігаються з ходом думок батьків. Наприклад, зверніть увагу, з яким захватом крихітка насолоджується плодами своєї творчості на ниві художнього мистецтва, коли фарбами служать манна каша, компот і шматочки фруктів, змішані на кухонному килимку. А скільки радості здатні доставити юному досліднику підкорення недосяжних вершин комода або самої верхньої полиці шафи із заповітною кришталевою вазочкою.

Незважаючи на всю бурю емоцій, яка виникає в душі будь-якої мами при вигляді подібного видовища, постарайтеся стримати свої почуття і заспокоїтися. Ваше завдання – спокійно пояснити причину своїх почуттів. Якщо ви розумієте, що малюк поки не в змозі зрозуміти чому не можна, наприклад, досліджувати вміст електричних розеток, то просто поставте на них заглушки. Але не допускайте ситуацію, коли малюк, знаючи що дія заборонена продовжує шкодити. Не можна, значить не можна!

3 роки – критичний вік

Вам здається, що малюк ще зовсім маленький, у нього ж є своя думка з цього приводу. У цей період дуже важливо не нехтувати правами дитини.

Кілька порад

Хваліть якомога частіше, але не просто так, а за конкретні дії та вчинки. Неправильно говорити: «Ти розумниця», скажіть «Молодець, що поклав шапочку в шафу».

Пояснюйте причини заборон.

Давайте можливість дитині проявити свою індивідуальність, інетресуйтесь його думкою. Але, при цьому, заздалегідь обговоріть межі дозволеного і строго дотримуйтеся договору. Якщо брати в руки кухонний ніж можна, то це правило діє завжди і для будь-яких ситуацій.

Спробуйте пояснити малюку свої почуття, коли ви бачите, що він порушує встановлені правила. Розкажіть йому, що вам прикро і боляче.

Взагалі побільше говоріть з дитиною. Озвучуйте йому свої дії: «Я йду на роботу, тому що нам необхідно заробляти гроші, щоб …», «Сьогодні я буду готувати святковий обід для гостей, ти допоможеш мені?» Можливо, допомога малюка в останньому випадку буде полягати в тому, що він просто посидить мовчки, але головне – у дитини сформується відповідальне ставлення до своєї сім’ї.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...