Як не помилитись при купівлі квартири в новобудові

Квартира в новобудові

Ви збирали-збирали, планували-планували, порівнювали-порівнювали і, нарешті, вирішили купити квартиру. Найвигідніший варіант – купувати квартиру в новобудові, оскільки це значно дешевше і в результаті ви купуєте нову квартиру в новому будинку з новими комунікаціями. Так чим ж потрібно керуватися при виборі житла? Як не помилитися при покупці квартири в новобудові? Ці питання сьогодні дуже актуальні особливо, коли по всій країні спостерігається будівельний бум. Шаленими темпами зводяться житлові комплекси такі як, наприклад ЖК Прованс.

Отже, для початку вам потрібно з’ясувати найважливіші моменти. І для цього забудовнику потрібно поставити такі питання:

 • Як довго він працює на будівельному ринку?
 • Які будинки вже були побудовані?
 • Де їх можна побачити?
 • Хто інвестор?

Чому так важливі на початковому етапі ці питання? Тому що вам потрібно знайти сумлінного забудовника, який би довів будівництво до кінця і не зник з вашими грошима. Якщо будинок для даного забудовника перший, потрібно поставитися ще більш уважно, як би не був привабливий проект і приємні ціни.

Якщо ж забудовник працює в цьому бізнесі довгі роки, має гарну репутацію, не так давно здав черговий будинок (і мешканці задоволені), а зараз зводить новий і готується до наступного, такому забудовнику можна вірити.

Також варто дізнатися, хто підводить до будинку комунікації і інвестує в будівництво. Як правило, такі компанії відомі і в Інтернеті можна знайти про них потрібні відомості та відгуки про роботу. Однак, ці питання є актуальними, якщо будинок вже побудований. Готове житло говорить саме за себе.

Наступні питання, які варто задати при першій зустрічі:

 • Чи можете ви ознайомитися з документами на землю і дозволом на будівництво?
 • Де була опублікована проектна декларація і як можна її побачити?

У чесного забудовника повинні бути в порядку всі дозвільні документи:

 • Документи, що підтверджують його права на земельну ділянку, на якій ведеться будівництво, тобто має бути в наявності свідоцтво власності на землю або договір оренди на неї;
 • дозвіл на будівництво;
 • Висновок держекспертизи проектної документації, якщо проведення такої експертизи встановлено державним законом;
 • Проектна документація, що включає в себе всі зміни, якщо вони є.

Дані документи (копії, завірені печаткою забудовника і підписом Генерельний директора) забудовник зобов’язаний надати відповідно до закону «Про участь у пайовому будівництві» будь-якій особі, яка зробить звернення. Крім того, забудовник зобов’язаний публікувати в пресі, включаючи Інтернет, проектну декларацію – це документ, який містить відомості про забудовника і про об’єкт пайового будівництва.

Якщо ж вам говорять, що документи є, але вони зараз в центральному офісі або у податкової інспекції, варто насторожитися.

Наступний важливий момент: чи укладені у забудовника договори з облгазами і міськенерго?

Підключення комунікацій коштує досить недешево і займає багато часу. Буде прикро, якщо про теплу підлогу і інших технічних зручностях в новенькій квартирі доведеться забути: не вистачить виділеної енергетиками потужності.

Тому добре, коли ще на етапі виритого котловану забудовник має у себе технічні умови на всі необхідні комунікації з підписами і печатками. Це гарантує, що можливість для підведення комунікацій є, тому газ, світло і воду мешканці будинку отримають відразу після вселення.

Якщо ви купуєте квартиру в споруджуваному будинку, варто укласти договір пайового будівництва.

Існує кілька типів договорів, які використовуються при продажу квартир в новобудовах на етапі будівництва. На сьогодні найбільш надійні договори пайової участі. Решта, може, і не гірше, але вони вимагають більшої юридичної грамотності від учасника договору або залучення юриста.

Отже, договір пайового будівництва повинен включати в себе:

 • Ухвалу про передачу конкретного об’єкту пайового будівництва;
 • Термін передачі забудовником об’єкта;
 • Відомості про ціну договору, строки оплати;
 • Інформацію про гарантійний термін, чинному щодо даного об’єкта.

Особливо уважно треба поставитися до того, як прописані в договорі терміни, метражі і ціни.

Якщо ви купуєте будинок на етапі виритого котловану, уточніть тип будинку, що будується – цегляний він, панельний або каркасно-монолітний. До слова, під зовнішнім оздобленням не завжди відрізниш один від іншого.

Цегляні будинки – традиційні, які витримали перевірку роками. Останнім часом з цегли в основному будуються елітні будинки та будинки малої поверховості, оскільки такі будинки найбільш дорогі і вимагають більше часу на зведення.

Панельні будинки зводяться з великих панелей шаруватої структури. За цією технологією можна побудувати будинок досить швидко. Панелі дозволяють будувати теплі і міцні будинки до 20 поверхів. Але варто враховувати особливості такого будинку:

 • Неможливість перепланування (зносити панельні стіни не можна, тому відразу уважно поставтеся до планування нової квартири);
 • Слабка звукоізоляція між стінами і перекриттями.

Каркасно-монолітні будинки – на сьогоднішній день найбільш перспективний напрямок в будівництві. Такі будівлі поєднують в собі всі головні переваги цегляного і панельного будинку. Оскільки в монолітному будинку несучими є не стіни, а залізобетонний каркас будівлі, це дозволяє практично будь-яку внутрішню стіну квартири спокійно знести.

Далі зверніть увагу на те, що деякі забудовники пропонують квартири взагалі без внутрішніх перегородок, нібито для того, щоб мешканці самі планували свою квартиру. Це робиться з метою економії.

Отже, далі поцікавтеся – з якого матеріалу будуть зроблені стіни і кімнатні перегородки?

При монтажі стін і перегородок можуть застосовуватися цегла, а крім того блоки: силікатні, пінобетонні, керамзитобетонні, газосилікатні або інші.

Цегла – один з найбільш якісних матеріалів з точки зору звуко-теплоізоляції і конструктивної міцності.

Силікатні блоки виконані з тої ж сировини, що і цегла, тільки мають більший розмір. Збільшений розмір дозволяє прискорити процес кладки, заощадити цемент. Таким чином, будівництво значно здешевлюється, а також поліпшується екологія житла завдяки використанню меншої кількості цементу.

Пінобетонні, керамзитобетонні, газосилікатні і інші блоки виробляються за технологією спінювання вихідного матеріалу для збільшення його об’єму шляхом більшої пористості. Тому стіни з таких блоків можуть мати меншу товщину при високій теплоізоляції. Правда, такі матеріали, хоча і прискорюють будівництво, мають такі незручності:

 • Вони не дуже міцні, і незрозуміло, як поведуть себе через кілька десятків років;
 • В них важко вбити цвях, а значить повісити картини, навісні шафи, дзеркала і інші меблі і аксесуари.

Треба врахувати, що придбання житла в панельному будинку означає незмінне планування. У «панельки» навантаження розподілено на стіни, перенести одну стіну або прибрати її, звичайно, просто неможливо. Залишається вибирати планування з тих варіантів, які передбачені в будинку цієї серії.

У монолітному будинку несучими є не стіни, а залізобетонний каркас будівлі, тому єдине, що обмежує фантазію проектувальників і мешканців – це санітарні норми і правила.

Уточніть також продається квартира без оздоблення або з, і що включає в себе оздоблення в даному будинку.

Існує три основні варіанти.

Без внутрішнього оздоблення. Це бетонну підлогу, цегляні або панельні стіни без вирівнювання, найпростіше скління в один склопакет без підвіконь. Розводки електрики в квартирі немає, вона представлена електролічильником і двома проводами.

Чорнове оздоблення. Це цементна стяжка підлоги, вирівнювання стін цементною штукатуркою або гіпсової затиркою і електрична розводка по всій квартирі з монтажем вимикачів і розеток, подвійний склопакет на вікнах з монтажем відкосів і підвіконь.

Муніципальне оздоблення. Воно від перших двох відрізняється тим, що в такій квартирі можна відразу жити. У ній є газова або електроплита, сантехніка, на підлозі – лінолеум, стіни обклеєні шпалерами або пофарбовані, засклені вікна, є підвіконня і електророзводка, встановлені вимикачі і розетки.

Отже, важливі моменти по квартирі ви з’ясували, тепер варто дізнатися скільки квартир планується на майданчику. Зазвичай, чим менше, тим краще, але і дорожче. Є принципова різниця між проживанням на одному поверсі двох сімей або десяти.

Важливо з’ясувати також, що нас очікує в перспективі: куди будуть виходити вікна квартири, що тут планується побудувати через п’ять років, чи є поряд з майбутнім будинком промислові підприємства, звалища, кладовища, залізні дороги.

При покупці житла треба дивитися вперед років на десять. Інакше купиш квартиру через гарний вид з будинку, а через вісім років перед вікнами виросте стіна іншого будинку або вид оновиться величезним супермаркетом або швидкісним шосе. Найнадійніші в цьому сенсі будинки, побудовані на березі річки, поруч зі схилами пагорбів, поблизу пам’ятників культури або поставлені методом точкової забудови біля нових будинків. В цьому випадку майбутній власник житла отримує гарантію, що він не розчарується. Тому буде не зайвим попросити забудовника ознайомити вас з планом освоєння території. Не забудьте перевірити отримані відомості в районній адміністрації.

Якщо ви купуєте новобудову в житловому комплексі, особливо якщо ваш будинок – перший в серії будинків, треба бути готовим до того, що найближче десятиліття доведеться дихати цементом і слухати шум будівельних робіт. Пам’ятайте, середня швидкість будівлі одного 17-поверхового будинку – не менше півтора року, а коштів на те, щоб запустити відразу всі будинки серії, ні у одного забудовника просто немає.

Важливою буде інформація і про те, чи є підземна парковка і стоянка для машин поруч з будинком або в його підвалі, скільки машиномісць доводиться на одну квартиру в будинку. Це питання дуже важливе.

Ще один важливий фактор – можливість швидко доїхати до центру міста або місця роботи. Якщо від будинку до центру йде одна дорога, заповнена машинами, потрібно заздалегідь готуватися до пробок і втрати безлічі часу. А якщо доріг кілька, то виїжджати з дому (району) значно легше.

Непогано, коли в двох-п’яти хвилинах ходьби від будинку є станція метро і зупинка громадського транспорту.

Якщо ви купите квартиру у великому будинку в центрі міста з обмеженою територією, вам гарантовані дві неприємності: автомобіль доведеться залишати дуже далеко від будинку, а ваш двір буде забитий машинами. Ще варто уточнити: чи буде охоронятися територія, чи передбачається приміщення для консьєржа, що буде розташовуватися на перших поверхах будинку, яка інфраструктура району.

Два перших питання більшою мірою стосуються мешканців елітних будинків. Решта будуть цікаві всім.

На сьогоднішній день багато будинків будуються з урахуванням того, що на перших поверхах в них будуть розташовуватися магазини, аптеки, пральні, салони краси, підземні гаражі і фітнес-центри.

Купуючи квартиру в сформованому районі, потрібно звернути увагу на наявність магазинів, дитячих майданчиків, дитсадків, шкіл, поліклінік, спорткомплексів.

Якщо ж квартира купується в новому районі, то обов’язково поцікавтеся у забудовника, чи ведеться будівництво школи, дитячого садка, чи буде проводитися озеленення і в які терміни.

Якщо інфраструктура ще не склалася, то через кілька років, коли все необхідне з’явиться, вартість житла істотно зросте.

Важлива річ: які ліфти плануються в будинку, як і де вони будуть розташовані. Те ж саме відноситься до сміттєпроводу.

Грюкаючий ночами ліфт – що може бути гірше? Деякі забудовники, економлячи, ставлять ліфти низької якості. Тому подивіться, які ліфти будуть поставлені в будинку вашої мрії. Також зверніть увагу на наявність і кількість сміттєпроводів.

Крім цього, варто врахувати питання екології. Купуючи квартиру, пошукайте в Інтернеті екологічні карти міста, де позначено забруднення повітря, величина електромагнітного випромінювання, стан шумового забруднення і забруднення важкими металами.

Отже, будівництво позаду – попереду вас чекає приймання будинку.

Якою б не була квартира, вона може бути зроблена якісно або неякісно. Якщо ви побачили не те, що вам обіцяли, ви не зобов’язані приймати квартиру. Якщо є обґрунтовані претензії, прописані в договорі, то ви маєте право скласти акт про недоробки, в якому вкажіть, що саме вас не влаштувало. І до їх усунення не підписуйте акт приймання.

Закон встановлює п’ятирічний гарантійний термін для об’єкта пайового будівництва. При цьому, якщо об’єкт побудований з відступами від умов договору, що призвели до погіршення його якості, або з іншими недоліками, які роблять її непридатною для передбаченого договором використання, пайовик має право вимагати від забудовника:

 • Безоплатного усунення недоліків в розумний строк;
 • Зменшення ціни договору;
 • Відшкодування своїх витрат на усунення недоліків.

Зараз ми спостерігаємо великий будівельний був у багатьох регіонах країни. Для прикладу на сайті ecb.kiev.ua ви можете побачити,  , тому <a href=”http://ecb.kiev.ua/provans”>жк прованс</a>

Поділитися в...

Вас може зацікавити...