ЯК НЕ НАБРАТИ ЗАЙВУ ВАГУ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ: 5 ЦІННИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ

У деяких майбутніх мам присутній страх вагітності: вони не переживають, як виносити здорову дитину, а думають як не набрати зайву вагу за цей період і швидко відновити свою фігуру після пологів.

При правильному харчуванні і чіткому дотриманні рекомендацій щодо здорового способу життя, не варто боятися таких ускладнень.

Ви знаєте, яка норма набору ваги при вагітності? Від 6 до 15 кг! І кількість доданих кілограм залежить не лише від вашого харчування, а від росту, ваги дитини і терміну вагітності.

Мало хто знає, але основна надбавка у вазі відбувається під час вагітності (близько 60%). І якщо надбавка за період вагітності становить понад 20 кг, варто задуматися, адже надлишок ваги може завдати шкоди вашому організму. Жінці у звичайному стані потрібно близько 2000 ккал, а вагітній – 3000 ккал. Якщо майбутня мама веде малорухливий спосіб життя, то необхідність  використання енергії зменшується.

Тому при організації свого раціону слід пам’ятати наступні рекомендації:

  1. Не забувайте снідати. Нехай це буде чашка чаю з бутербродом з сиром або каша на молоці – але це обов’язково! Адже якщо не поснідати, то в обід ви будете здатні з’їсти цілий холодильник і це призведе до появи зайвої ваги.
  2. Складіть собі спеціальне меню. Підібраний раціон допоможе включити в раціон всі корисні продукти і забезпечити організм необхідними речовинами.
  3. Уникайте заборонених продуктів. Ви знаєте, що таке «заборонені продукти»? Правильно, це ті шкідливі продукти, які сприяють набору ваги – фаст-фуди, ковбаси, газовані напої, чіпси, копчені вироби і т.д.
  4. Не їжте за двох. Не варто їсти набагато більше їжі під час вагітності, просто додайте в свій раціон більше поживних речовини та інколи стримуйте себе у своїх бажаннях.
  5. Ведіть активний спосіб життя. Так, під час вагітності важливо себе берегти, але це не означає, що потрібно лягти на диван і не вставати. Потрібно займатися спортом, не надто активним і без загроз організму. Наприклад, ходити в басейн, на аеробіку чи йогу.

Радимо вам завжди прислухатися до свого організму і намагатися не нашкодити йому. А також дотримуватися вище вказаних порад – тоді про надмірну вагу чи погане самопочуття ви зможете забути.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...