Як назвати свою дитину за церковним календарем?

Як назвати свою дитину за церковним календаремГосподь дає кожній людині двох ангелів охоронців. Одного при народженні, а другого при хрещенні. Цей другий – святий, на честь якого названо немовля. Саме він, наблизився до Бога своїм праведним земним життям, стане небесним покровителем і заступником людини на все життя.

Раніше на Русі новонародженого нарікав священик під час обряду хрещення. У наш час батьки самостійно вибирають ім’я дитині. Але звичай вибирати ім’я немовляти, використовуючи святці, залишився.

Святці (місяцеслов) – календар поминання і вшанування святих. Друкуються в богослужбових книгах, іноді окремо. Неодмінне правило – кожне ім’я в святцях належить канонізованим Церквою святому.

Як же правильно вибрати святого і, відповідно, ім’я дитині, єдиної думки не існує. Деякі вважають правильним вибір імені по імені святого, якого вшановують і поминають в день народження дитини, інші – в день хрещення. При цьому хрестять дитину за різними традиціями в різний час – на восьмий день, або ж на сороковий день від народження. Але гадати і вираховувати не варто. Християнство надає більшого значення не зовнішнім проявам, а внутрішньому стану людини. Тобто вибирати ім’я, необхідно не сліпо слідуючи календарям, а підкоряючись вірі і любові до святого.

Не страшно, якщо в день народження (хрещення) дитини, не згадується якийсь святий. Святитель Феофан Затворник вказував, що вибирати ім’я по святцях треба або по дню народження дитини, або по дню хрещення, або в проміжку між ними, або ж не пізніше трьох днів після хрещення. Як правило, від дня народження до дня хрещення проходить від тижня до місяця. Напевно, в цей період церква буде поминати святого, ім’я якого ви б хотіли дати своїй дитині.

Для майбутніх батьків корисним буде читання «Житія святих». Це збірка оповідань про життя і діяльність подвижників Церкви. Можливо, опис життя одного з них справить на батьків більш сильне враження. Вони захочуть не тільки назвати свою дитину його ім’ям, але й бачити в малюку позитивні якості святого. І тоді усвідомлено, і навіть на підсвідомому рівні, намагатимуться прищепити їх дитині.

Буває, батьки пристрасно бажають дати дитині ім’я, якого немає у святцях. У такому випадку можна попросити батюшку самому підібрати друге ім’я дитині. Тоді у цивільних відносинах він буде користувати ім’я обране батьками, а в Церкві, ім’я, дане при хрещенні.

Над ліжечком маляти бажано повісити ікону святого й молитовно просити його брати участь у житті дитини. Коли малюк підросте, батьки повинні розповісти йому про його ім’я, про його святого небесного покровителя.

Іменини, або день ангела, святкують в день поминання святого. У цей день бажано відвідати храм, сповідатися і причаститися, помолитися за здоров’я. Якщо ж вашого покровителя поминають кілька разів протягом року, то в день найбільш близький до дня народження святкують іменини, а в інші дні – малі іменини.

Важливо, щоб ім’я подобалося обом батькам, щоб їм приємно було кликати малюка по імені і щоб ім’я відслужило добру службу малюкові і в дитячі роки, і в дорослому його житті.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...