Як і навіщо визначається стан дитини в процесі появи на світ

Як і навіщо визначається стан дитини в процесі появи на світОцінка зовнішнього вигляду навколоплідних вод
проводиться після розтину навколоплідного міхура або за даними амніоскопіі. У нормі води повинні бути світлими і прозорими. Помутніння і зелені вкраплення свідчать про кисневе голодування. В цьому випадку призначається кардіотокографія для більш детального відстеження стану малюка.
Тест на кислотно-основний стан крові
У нормі цей показник – 7,25-7,35. При наявності гіпоксії PH в крові знижується. Але не завжди кислотність залежить від рівня кисню. Зміна показника може бути спровокована також ацидозом вагітної, застосуванням деяких лікарських препаратів і навіть невеликим набряком в місці забору крові.
На практиці цей метод використовують вкрай рідко, з причини того, що далеко не в кожному пологовому будинку є можливість оперативно опрацювати результати аналізів. Крім того, даний тест травматичний для малюка.
Як можна покращити стан дитини в процесі пологів
У критичних випадках, коли дані тестів говорять про важкий стан немовляти, лікарі переглядають схему ведення пологів і оперують маму. Але крайні заходи необхідні далеко не завжди. Є безліч ситуацій, коли стан дитинки можна поліпшити більш простими методами.
У першу чергу необхідно з’ясувати причини кисневого голодування і усунути їх. Іноді для цього цілком достатньо заспокоїти жінку і навчити її правильно дихати. Бувають випадки, коли мамі потрібно лягти на бік. Після цього матка перестане тиснути на черевну аорту і кровообіг відновиться. Якщо лікарі використовували окситоцин, його дозу варто зменшити або взагалі на якийсь час відмовитися від скорочуючих препаратів. Час від часу, в пологових будинках для мам використовується методика вдихання кисню. Якщо проблеми викликані медичними препаратами під час епідуріальної анестезії, призначаються засоби для підвищення тиску. Коли ж кисневе голодування почалося під час потуг, традиційно роблять розтин промежини, щоб прискорити появу дитинки на світ.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...