ЯК НАВЧИТИСЯ МИСЛИТИ ПОЗИТИВНО?

Ви коли-небудь помічали, що від ваших думок залежить настрій і емоційний стан? Напевно, так. Але коли нас оточують проблеми, позитивні думки йдуть з голови. Як переступити через себе? Як навчитися мислити позитивно?

Закони позитивних думок

Позитивному мисленню вчать на спеціалізованих тренінгах і воркшопах. Лекції про позитивне мислення коштують величезних грошей, а їх учасники так і йдуть розчарованими. На щастя, довго вчитися тому, як мислити позитивно, не потрібно. Достатньо лише просто цього захотіти.

Сила позитивного мислення

Для початку потрібно зрозуміти, чому мислити позитивно краще. Є лише кілька простих речей.

По-перше, якщо ви будете звертати увагу на плюси, вам легше буде справлятися зі стресом і депресіями. Уявіть: ви потрапили під скорочення на старому робочому місці. Погодьтеся, приємного мало. Але вам буде набагато легше пережити це, якщо ви задумаєтеся про те, що перед вами відкривається новий професійний світ. А звідти випливають і нові знайомства, нові навички, професійний ріст. Якщо ви задумаєтеся про це, ви набагато швидше і легше переживете складний етап.

По-друге, позитивні думки мотивують. Повернемося до прикладу з втратою роботи. Якщо ви будете з позитивом і відповідальністю підходити до пошуку нової роботи, ви знайдете її швидше і легше.

По-третє, ваш психічний і емоційний стан покращиться. Ви не будете заглушати свої переживання, тому що плюси, які ви знайдете в ситуації будуть набагато важливіші, ніж мінуси.

По-четверте, ви продовжуєте собі життя. Ви ж знаєте, що нервові клітини не відновлюються?

Як навчитися мислити позитивно

Тепер, коли ви знаєте, навіщо вам це, прийшов час зрозуміти, як навчитися мислити позитивно. Ось 6 порад, які допоможуть вам почати.

  1. Згадайте про свої негативні думки, про те, як часто вони з’являються. Прокидаючись вранці, мало хто хоче йти на роботу. Нам в голову відразу лізе негатив. Проганяйте його від себе, намагайтеся замінювати позитивом. Подумайте про те, як ви збільшите прибуток компанії, якщо сьогодні ефективно проведете день. Або про те, що до наступної зарплати не так багато часу, і ви працюєте не просто так. Будьте об’єктивними. Спробуйте оцінити ситуацію з усіх боків. І якщо знайти позитив у чомусь стає все складніше, задумайтеся. Можливо, прийшов час дійсно щось змінити.
  2. Спробуйте нагадувати собі про плюси не тільки у формі тверджень, але і в формі питань. Припустимо: чому я ходжу на роботу? Намагайтеся запитувати себе тільки про об’єктивні речі. Наприклад, на питання «чому мені так погано живеться?» ви навряд чи зможете собі позитивно відповісти.
  3. Уникайте речей, які викликають у вас негативні емоції. Якщо після перегляду випуску новин вам хочеться сховатися під ліжко, спробуйте менше дивитися новини. Якщо після прослуховування музики у вас накочуються сльози і вам хочеться загорнутися в плед і не вилазити з нього – спробуйте менше слухати цього виконавця. Чим більше ви робите те, що вас провокує – тим сумніше вам живеться. Подумайте про це і більше займайтеся речами, які вас надихають.
  4. Постарайтеся знайти найбільш спокійне місце для життя. Займайтеся речами, які вас заспокоюють і розслаблюють. Якщо вам подобається гуляти – обов’язково робіть це. Якщо вам дарує гарний настрій шматочок шоколадки – не відмовляйте собі в ньому. Запевняємо, ваша фігура не сильно постраждає.
  5. Оточіть себе позитивними людьми. Якщо навколо так багато скигліїв, які тягнуть вас на дно, після зустрічі з якими складно знайти хоч одну причину продовжувати жити далі – позбавте себе від цих людей. Не приймайте чужі проблеми занадто близько до серця. Не переставайте співпереживати і допомагати іншим, але спробуйте захистити себе від негативної енергії, яку ви можете отримати. Ніщо не має завадити вам радіти життю.
  6. Запам’ятайте: світ не чорно-білий. У ньому не існує ангелів, рівно як і абсолютного зла. У всьому є свої плюси і мінуси. При аналізі вашого життя, намагайтеся думати більше про плюси. Але це не означає, що мінуси потрібно ігнорувати. Намагайтеся позбуватися від них, як від вантажу, який тягне вас вниз. Тільки тоді ви станете абсолютно щасливою людиною.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...