Як навчитися економити: 5 практичних порад

Як навчитися економити: 5 практичних порадПро те, як заробити, написана не одна сотня підручників. Але чому так мало пишуть про те, як їх правильно витрачати?

Начебто, витратити – не проблема, було б що. Але від того, куди і як розходиться зароблене, безпосередньо залежить і те, скільки буде зароблено в майбутньому. Збережи собі основні правила грамотного розставання з грошима.

Правило 1. Отримала – віддай

Так, вірно: щоб примножити, потрібно економити. Ми всі пам’ятаємо історії про мільйонерів, які ретельно перевіряють, чи вимкнено електрику. Але все це цілком розумні дії, які перешкоджають тому, щоб гроші йшли в нікуди. Це – одна зі складових правила «гроші потрібно любити, тоді вони будуть відповідати тим же».

Але це не означає, що успішний бізнесмен чи бізнесвумен повинні, щоб зберегти рідні капітали, харчуватися простроченими консервами і ні з ким не ділитися. Це розуміли купці, що віддавали частину доходів на благодійність і меценатство: краще віддати частину нажитого добровільно і заробити позитивний імідж, ніж дочекатися, поки кровні почнуть віднімати силою. Не варто ховатися від кожного прохача. Вони навіть з меркантильної точки зору можуть вам стати в нагоді. Головне – не роздавати направо і наліво, підкоряючись імпульсу.

Правило 2. Час і здоров’я – теж гроші

Прагнення заощадити, зробивши покупки в магазині з більш низькими цінами, розумно. Але, якщо, щоб туди дістатися, потрібно витратити півдня, а потім надриватися під важкими сумками? За цей час можна було б, в принципі, і заробити, і відпочити.

Правило 3. Платити за важливе

Людські бажання обмежуючої планки не мають. Однак бажання потрібно відрізняти від потреб. Збираючись витратити гроші, спробуй спочатку чесно визначити для себе: що дійсно необхідно, а що – просто тимчасова примха.

На чому не варто сильно економити – це на техніці, взутті та засобах по догляду за зовнішністю. Вони повинні бути добротними. Однак, переплачувати втричі за один тільки престиж – теж не мудро.

Правило 4. Розумне споживання

Наше матеріальне оточення без слів говорить про нашу соціальну позицію. Якщо людину оточують якісні та зручні речі – значить, з нею можна мати справу.

Вибираючи з потенційних покупок одного порядку, віддавай перевагу речам, які краще знаєш. Чим більше про них відомо, що докладніше інформація – тим краще. Хорошій фірмі приховувати нічого.

Дешеві моделі відомої компанії можуть бути гірші за якістю, ніж товари тієї ж цінової ніші менш розкрученої марки. Оскільки перша більше орієнтується на тих, хто купить щось дороге і «круте», і менше уваги приділяє сегменту «середнячків».

Правило 5. Уникати непотрібного

Якщо купуєш що попало, це говорить про те, що і працюєш ти неефективно. Тому що в усьому треба вміти відбирати важливе. А значить…

… Визнач, яку статтю витрат можна скоротити. Для цього і ведуть персональну бухгалтерію. Якщо графа «морозиво» або «парфуми» небезпечно розрослася, проведи ревізію своїх звичок. Без деяких з них можна безболісно обійтися.

… Вмій себе стримати. Є такий відчутний метод: коли бачиш у вітрині щось, що пристрасно хочеться придбати, але розумієш, що користі від нього нуль, відведи себе додому і поклади в скарбничку рівно стільки, скільки коштує ця мила, але дурна штучка. Вже через пару місяців, заглянувши в «заначку», зрозумієш, як мудро стрималася!

… Не соромся бути уважною. Уточнювати, за яким принципом тут нарахували саме таку знижку, детально з’ясовувати, що «вміє» ця річ.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...