Як навчити малюка знайомитися

Як навчити малюка знайомитися

«Людина – істота соціальна» – ця фраза давньогрецького філософа дійшла до нас через тисячі років, не втративши своєї значущості. А, отже, вміння дружити – одна з головних якостей, притаманних нам. Тим не менш, незважаючи на всю його значущість, багато батьків щиро переконані, що навик спілкування повинен прийти сам – собою. Тобто, кинули дитину в пісочницю, повернулися, а у нього вже купа друзів.

В принципі, дійсно, існують комунікабельні від природи малюки, які за 20 хвилин у дворі встигнуть не лише познайомитись з усіма однолітками, але і з їх батьками, в результаті розповівши вам про останніх таке, чого ви навіть не підозрювали. Але, на практиці, таких одиниці. Нерідкі випадки, коли крихітка так і просидить сама на лавочці, чекаючи, коли хтось підійде першим. Саме про таких діток ми сьогодні і поговоримо.

Гра «Знайомство»

Діти – інтроверти, тобто ті, для яких спілкування може представляти деякі складнощі, зазвичай страждають від двох проблем при знайомстві:
1. сором’язливість, страх нових людей,
2. невміння зав’язати розмову.

Найпростіше впоратися з цими труднощами при допомозі улюблених іграшок малюка. Візьміть ведмедика, зайчика (чи хто там у вас у фаворитах) і розіграйте сценку. Як підійти? Що сказати? Не забудьте, через якийсь час, помінятися ролями. Розкажіть про те, що при знайомстві дуже важливо посміхатися.

Обов’язково програйте ситуацію, коли хтось відповів, що не хоче дружити. Що потрібно відповісти? Чи варто сердитися чи ображатися? Звичайно ж ні! Досить просто сказати: «Приходь, коли захочеш пограти зі мною».

Приклад дорослих

Ні для кого не секрет, що у комунікабельних дорослих виростають товариські діти і навпаки. Тому дуже важливо, щоб дитина бачила, як ви запрошуєте в будинок гостей, спілкуєтеся з ними, заводите нові знайомства.

Крім того, не нехтуйте розповідями про себе, особливо в дитинстві. Як ви дружили, як бігали з приятелями на річку чи в лазили в сусідський сад за яблуками і т.д. З одного боку малюкові буде дуже цікаво, з іншого, у легкій ненав’язливій формі ви зможете донести до малюка безліч дуже важливих повчальних речей.

Практичні заняття

У ті часи, коли ми самі були ще маленькими, а дерева здавалися великими, ставлення до дітей було дещо інше. Мами, навіть у великих містах могли досить спокійно залишити дитину у дворі на цілий день, не переживаючи про наркоманів, кіднепінги й інші жахи сучасного життя. Отже, ми з вами, волею-неволею, набували досвіду спілкування.

Нашим же дітям пощастило куди менше. Якщо малюк не ходить у дитячий садок – шансів познайомитися з однолітками, практично, не залишається. Відповідно, ваше завдання, як батьків – створювати умови, за яких дитині буде з ким спілкуватися. Тому, хочете того чи ні, але вам доведеться, хоча б ненадовго, полюбити посиденьки з іншими мамами у дворі чи парку, а також звикнути до маленьких гостів у вас вдома. Більше того, запрошувати дітей, на перших порах, можливо, доведеться саме вам.

Зворотній бік медалі

У всьому добре почуття міри. Малюка важливо навчити не тільки знайомитися і дружити з однолітками, а й уміти виявляти почуття такту. Як би не хотілося йому просидіти з товаришем перед телевізором до опівночі, варто подумати про те, що приятель, можливо, втомився, а його батьки і поготів. З часом ваша дитина обов’язково навчиться бути делікатною і вихованою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...