• Без категорії

Як навчити малюка засинати без грудей?

Як навчити малюка засинати без грудей?Напевно, майже всі годуючі мами звикли вкладати своїх малюків спати з грудьми. Це так просто і природно – з періоду народження і до тих пір, поки мама готова годувати, у малюка є такий чудовий спосіб заспокоїтися і заснути поряд з мамою.

Проте час йде, діти ростуть, і мам починає хвилювати питання: як я вкладатиму дитину спати, коли захочу перестати годувати грудьми? Багато мам з жахом уявляють собі той момент, коли раптом потрібно буде відмовити дитині в смоктанні грудей перед сном. Їм шкода і малюка, і себе, та ще з’являється відчуття жалю, що вони не закінчили годувати раніше – може, це відбулося б легше, і зараз вже все неприємне було б позаду.

Давайте постараємося зробити так, щоб нічого неприємного для дитини і мами не відбувалося! І це в наших силах: потрібно просто спочатку навчити дитину засинати не тільки з грудьми, а вже потім розлучатися з годуваннями перед сном.

Кому підходить цей метод?

Запропонований спосіб навчання дитини засинати без грудей підійде мамам, у яких немає мети в короткі терміни перестати годувати грудьми. Крім того, цей спосіб годиться для діток, яким вже виповнилося півтора-два роки – як правило, до цього віку смоктання для заспокоєння ще дуже потрібне малюку, і освоювати інші механізми засипання він поки що не готовий.

Особливо привабливий цей метод для мам, які не можуть або не хочуть передоручати укладання спати іншим членам сім’ї, з якими малюк мимоволі вимушений засинати без грудей. Все, що запропоноване в цій статті, під силу мамі з малюком без жодних додаткових помічників.

І звичайно, цей спосіб напевно зацікавить мам, охочих уникнути стресу для дитини при завершенні грудного вигодовування, оскільки додаткова мета цього способу – максимально м’яко підготувати дитину до закінчення годування грудьми.

Неотразимый Джерард Батлер в главной роли в фильме ЗАКОНОПОСЛУШНЫЙ ГРАЖДАНИН (LAW ABIDING CITIZEN) на веб-сайте www.Law-Citizen.ru

Що ми хочемо одержати в результаті?

Отже, наша мета – навчити малюка, який дотепер засинав тільки зі смоктанням грудей, заспокоюватися і засинати за допомогою інших способів. Це стосується і вкладання на денний сон, і вкладання на нічний сон, і нічних пробуджень.

Інші способи заспокоєння – це, наприклад, послухати перед сном, як мама читає книгу, співає пісню, розказує історії. Деяким малюкам подобається, щоб їх погладжували перед сном, комусь легше розслабитися і скинути напругу, якщо мама помасажує ніжки і ручки. Хтось із задоволенням поговорить про минулий день або пригадає якусь яскраву радісну подію. Ви напевно знайдете свій спосіб, який буде приємний і вам, і дитині.

Важливо, що за допомогою цього методу ми зовсім не збираємося вчити дитину засинати самостійно: мама як і раніше допомагатиме малюку заснути, просто буде робити це вже не за допомогою докладання до грудей.

Знайомимо малюка з іншими способами заспокоєння

Ну і як перестати годувати перед сном дитину, яка при мамі засинає тільки з грудьми в роті? А ось як.

Починаємо вчити малюка засинати без грудей. Але при цьому в смоктанні перед сном йому не відмовляємо! Виглядає це так: мама з малюком вкладаються в ліжко, і далі мама пропонує малюку послухати книгу або пісню, поговорити – словом, мама експериментуватиме і підбиратиме той спосіб заспокоєння, який зараз якнайбільше сподобається дитині.

Малюк швидше за все погодиться, але може тут же і груди попросити. Тут важливо, щоб з цієї миті розвага і смоктання грудей ніколи не відбувалися одночасно. Отже, мама дає груди, але прагне через деякий час знову зацікавити дитину книжкою або розмовою. Якщо малюк хоче послухати або поговорити, він груди смоктати перестає. На цьому етапі мета мами – щоб дитина звикла, що перед сном можна послухати щось цікаве у виконанні мами, або що мама може його погладити, і що заснути можна і без грудей в роті.

У перші дні малюк навряд зможе заснути без звичного смоктання грудей, але і не треба до цього прагнути за всяку ціну – головне, щоб читання і бесіди стали частиною ритуалу укладання, і щоб це не відбувалося одночасно із смоктанням грудей. Якщо ви вже кілька разів дали дитині груди, а потім знову пробували заспокоювати його іншими способами, і бачите, що заснути він все одно не зможе, дозвольте йому заснути з грудьми, як раніше. Не все відразу.

Через деякий час малюк стане іноді засинати без грудей в роті. Коли вже стабільно виходить трохи погодувати, потім заспівати або почитати, і малюк засинає, можна починати “забувати” давати груди на сон – тобто відразу переходити до інших способів заспокоєння. Ясно, що якщо дитина забувати посмоктати не хоче, то хай посмокче – у нас же м’яке навчання, ми не відмовляємо, тільки іноді обмежуємо в часі.

Як бути з нічними годуваннями?

Але через декілька тижнів після початку використання цього методу малюк вже все частіше засинає, зовсім не прикладаючись до грудей перед сном. Це значить, що вам вдалося навчити його цьому! І до того ж, це означає, що він готовий до поступового зменшення нічних годувань.

Дитина, прокидаючись вночі, починає спокійно відноситися до того, що мама просить не смоктати довго – для нього це вже звична практика, та і заснути без смоктання для нього вже теж не проблема. Звичайно, мама допомагає засинати після нічних пробуджень. Для цього годиться спів колискової або поглажування: читати книги або згадувати яскраві події вночі навряд варто.

Деякі діти погоджуються вночі попити води після недовгого смоктання грудей або замість нього. Іноді малюк прокидається через те, що йому потрібно сходити на горщик і з маминою допомогою, він готовий знову заснути.

Звичайно, і на цьому етапі не треба дуже упиратися – якщо ви бачите, що спроби навчити дитину обходитися без смоктання грудей ночами істотно збільшують інтервали неспання під час нічних пробуджень, не наполягайте на альтернативних способах, давайте груди малюку. Через деякий час засинати без грудей у малюка виходитиме краще, а потім настане момент, коли ваш малюк прокинеться вночі, переконається, що ви поряд, і знову сам засне.

Що відбувається, коли дитина вже вміє засинати без грудей?

Ну ось, через декілька місяців результат буде досягнутий: ваш малюк більше не потребуватиме того, щоб смоктати груди під час засинання. Що з цим робити, вирішувати вам. Багато мам, що раніше бажали скоріше відлучити дитину від грудей через утомленість від довгих вечірніх і нічних смоктань, тепер будуть готові продовжувати годувати далі – адже висіти на грудях їх малюк перед сном і ночами вже не буде. Для когось наступним кроком стане перехід до роздільного сну з дитиною – адже тепер ночі проходять куди більш спокійно, і малюк більшою мірою готовий перейти спати в своє власне ліжечко.

Деякі діти після освоєння засипання без грудей самі починають смоктати все рідше і рідше, і через декілька місяців перестають просити груди зовсім. Деякі малюки можуть ще довго продовжувати прикладатися до грудей 1-2 рази на добу. Як саме вийде у вас, залежить від особливостей вашої дитини, від ваших відносин, нарешті, від вашого бажання годувати далі або плавно завершити годування.

Але у будь-якому випадку, ви допоможете своїй дитині стати дорослішою і навчитися новим для неї способам заспокоєння, і зробите це м’яко і легко, при цьому не віднімаючи у нього передчасно його звичний дитячий спосіб заспокоєння і контакту з мамою – смоктання маминих грудей.

Джерело: materinstvo.ru та фото причесок

Поділитися в...

Вас може зацікавити...