Як навчити малюка розрізняти кольори

Як навчити малюка розрізняти кольориВсі батьки знають, що до трьох років дитина повинна навчитися розрізняти кольори. Само собою, малюк ще не зможе, в цьому віці, назвати всі фарби і їх відтінки. Тим не менш, до двох років малюк повинен чітко розрізняти 4 базових кольори: жовтий, червоний, синій і зелений. До третього дня народження до них потрібно додати ще кілька штук, довівши загальну кількість до десяти.

Існує ряд спеціальних методик, спрямованих на те, щоб допомогти малюкові впоратися з важким завданням. Ми пропонуємо вам найбільш популярні та ефективні з них.

Йдемо в школу

Ваша дитина, напевно, мріє про той день, коли вона разом з іншими, зможе піти в перший клас. Надайте можливість відчути себе в ролі школяра. Для цього виріжте з кольорового картону квадратики або кружечки і показуйте їх, по черзі. Завдання маляти – правильно називати кольори.

Головне – не перестарайтеся. Пам’ятайте, що в 2-х – 3-х річному віці малюк навряд чи зможе спокійно сидіти на стільці і концентрувати увагу на одному предметі більше 10 хвилин. Тому краще, все-таки, використовувати більш ігрові методи.

Веселі фломастери

Фломастери – це не тільки чудовий подарунок малюкові, що дозволяє розвивати творчі здібності і дрібну моторику. Зніміть ковпачки з кожного з них, перемішайте і попросіть дитину надіти їх назад правильно, при цьому називаючи потрібний колір.

Комп’ютерні кульки

Є така чудова «офісна» гра, в якій потрібно стріляти по групах одноколірних кульок. Вона напевно сподобається вашій дитині. Тільки не забудьте попросити малюка озвучувати кольори.

Райдужна подорож

Візміть за правило час від часу на прогулянці звертати увагу юного чада на предмети, які вас оточують. Наприклад, запитайте його, якого кольору трава, небо, квіти, машини, які проїжджають повз і т.д. Попросіть дитину знайти на вулиці предмети такого ж кольору.

Різнобарвні фантазії

Використовуйте дитячі іграшки. Зберіть їх в одному місці і попросіть дитину розкласти предмети за кольорами. Для хлопчиків ідеально підійдуть дрібні машинки або деталі конструктора. Для юних панянок – намистинки, гудзики, елементи пластмасової мозаїки. Надайте малюкові кілька мисочок. Нехай, кожен раз, кидаючи предмет в одну з них, крихітка називає правильний колір.

Книжки – помічники

Коли ви читаєте малюку казку, попросіть його уважно подивитися на ілюстрацію і розповісти, якого кольору одяг на героях картинок, хатинка, дорога та ін.

Якщо у маленького учня не все виходить відразу – не біда. Похваліть його за те, що вдалося зробити правильно. А через деякий час поверніться до проблемних питань.

Ігри з пластиліном

Тут існує безліч варіантів. Можна запропонувати малюкові зліпити різнокольорових гусениць і безліч кульок, а потім «нагодувати» кожну гусеничку «своїм» кольором.

Або запропонуйте зліпити кілька метеликів. Вони можуть бути будь-якого відтінку. Але крила кожної з них повинні бути прикрашені тільки червоними (або будь-якими іншими) кульками.

Такі ігри розвивають не тільки навички запам’ятовування кольорів. Але і дрібну моторику малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...