Як навчити дитину визначати колір

Як навчити дитину визначати колірРано чи пізно настає період, коли батьки намагаються навчити дитину визначати колір навколишніх предметів. Слід пам’ятати про те, що не варто займатися цим до досягнення дитиною віку 2,5 – 3 років, оскільки ваші зусилля можуть бути витрачені дарма.

Інструкція:

1.Купуйте дитині різнокольорові кубики. Візьміть один з кубиків в руки і запропонуйте дитині знайти точно такий же. Потім запропонуйте розкласти кубики по групах відповідно до їх кольору. Для початку використовуйте два-три кольори, у міру того, як дитина буде справлятися із завданням – додавайте кубики інших кольорів. На даному етапі нехай дитина просто почне розрізняти кольори, не вивчаючи поки їх назви.

2.Після того як дитина безпомилково навчиться сортувати кольорові кубики, введіть у гру вивчення назв кольорів. Візьміть у руки кубик і скажіть: «Цей кубик такого-то кольору. Знайди такий же. Якого він кольору? »Як і на першому етапі не поспішайте, починайте з одного-двох кольорів, у міру навчання додавайте ще по одному.

3.Купуйте різнокольорові іграшки, наприклад набір маленьких машинок різних кольорів. У процесі гри постійно ненав’язливо дізнавайтеся у малюка, яка це іграшка, якого вона кольору і т.д.

4.Відмінним засобом для вивчення кольорів для малюків є пірамідка з різнокольоровими кільцями різного розміру. Складайте разом з дитиною пірамідку зі словами: «Це кільце такого-то кольору. А це такого-то. А зараз візьми ось це кільце. Якого воно кольору? »І т.д.

5.Придбайте для малюка набір пластиліну або іншого різнобарвного матеріалу, спеціально призначеного для ліплення. Ліпіть з дитиною різні фігурки, постійно в процесі нагадуючи про колір.

6.Купуйте спеціальну дитячу книжечку для вивчення кольорів, переглядайте її періодично разом з малюком. Спочатку розповідайте дитині, що намальовано на сторінках і відповідайте на його питання. Через деякий час почніть задавати питання дитині самі, нехай розповідає, що вона бачить на картинках, яких кольорів предмети.

7.Ще один чудовий спосіб навчити дитину визначати колір – придбати для неї кольорові олівці, фломастери, фарби і альбом або розмальовки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...