Як навчити дитину стрибати

Як навчити дитину стрибатиСтрибки зміцнюють м’язи ніг і тулуба, розвивають координацію рухів. На відміну від ходьби або бігу, стрибок – це нециклічний рух, і в ньому задіяно декілька послідовних дій. Це і присідання з відведенням рук назад, і розбіг, і відштовхування ногами, політ і приземлення спочатку на пальці потім і на всю стопу. Діти будь-якого віку використовують різноманітні стрибки і прагнуть стрибати з різних предметів (лавок, сходів, стільців) і перестрибувати (каміння, палиці, калюжі).

Перші спроби у дитини стрибати з’являються рано. Спочатку стрибок являє собою ритмічне присідання. Потім малюк намагається відривати носочки від підлоги під час стрибка, тримаючись за поручні ліжечка, коляски і т.п

Коли дитина опановує ходьбу і біг, м’язи ніг у неї зміцнюються, а це полегшує освоєння різного роду стрибків. Так можна виділити підстрибування. Його можна супроводжувати ритмічними ударами, музикою. Стрибок з місця тренує силу поштовху. Пригаючи навчіть дитину правильно приземлятися, не втрачаючи рівноваги. Стрибок у довжину з місця тренує відразу кілька рухових умінь – і присідання, і відштовхування, і угрупування, і випрямлення ніг.

На перших етапах навчання стрибків не потрібно просити дитину стрибати далі або вище. Головне вміння, яке вона повинна опанувати, – вміння правильно приземлятися.

Для навчання стрибків малюкам потрібно представляти знайомий їм образ. Наприклад, зайчик, м’ячик. Ці образи використовуються і в рухливих іграх для малюків. Наприклад, у грі «Мій веселий дзвінкий м’яч» дитині потрібно зобразити м’ячик, який спочатку стрибає високо, жваво, а потім все тихіше й тихіше, а потім зупиняється.

Щоб навчити дитину стрибати можна грати і в такі ігри, як «Злови метелика» (дитина повинна підстрибувати за іграшковим метеликом і обов’язково його зловити в підсумку), «Стрибни через паличку», «Стрибни в воду» (в цій грі невелике піднесення – це берег, а майданчик – вода, діти зістрибують в «воду» і бігають, коли дорослий говорить «Сильні хвилі», потрібно повернутися на піднесення), «Горобчики і автомобіль» (дитина-горобчик зістрибує на землю і скаче, збираючи зернятка, по команді «автомобіль» повинна повернутися на «дерево»).

Також можна грати в ігри «Злови комара», «дострибався до прапорця», «На одній ніжці».

Під час прогулянок по парках з атракціонами батькам можна звернути увагу не тільки на каруселі, а й на дитячі та спортивні батути. Це чудовий спосіб навчити дитину підстрибувати і утримувати рівновагу. Якщо малюк боїться стрибати один, варто звернути увагу на центри, де проводять заняття стрибків на батуті для всієї родини. Відвідування такого центру буде прекрасним і корисним дозвіллям вихідного дня для всієї родини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...