Як навчити дитину позбавлятися від злості

Як навчити дитину позбавлятися від злості
Кожна людина реагує на образи по-різному. Одні здатні абстрагуватися від неприємної ситуації, інші можуть мовчки і важко переживати, займаючись «самокопанням», треті готові кинутись на кривдника з кулаками за принципом «спочатку вплутаємося в бійку, а там розберемося». Як же навчити малюка правильно реагувати на «напади» злості?

У першу чергу необхідно пояснити дитині, що роздратування, заздрість, образи – такі ж природні почуття, як і радість, бажання співпереживати і допомагати близьким. Тому важливо не стільки намагатися робити вигляд, що нічого не сталося, скільки навчитися контролювати емоції. На цю тему є дуже хороша легенда. Старий вождь розповідав своєму онукові про те, що в душі людини живуть два вовки, між якими постійно йде боротьба. Один – це зло, другий – добро. «А хто ж, врешті – решт, переможе?» – Запитував маленький хлопчик діда. «Той, якого ти годуєш», – відповідав мудрий вождь.

Далі слід навчити малюка думати не тільки про те, що відчуває він, але і як відреагують на його поведінку оточуючі люди. Нещодавно я спостерігала таку ситуацію: у парку симпатичному малятку не дозволили покататися на небезпечному, для її віку, атракціоні. Реакція крихти була негайною і бурхливою: «Я вб’ю тебе!», – Закричала вона мамі, тупаючи ніжками. Слід сказати, що її батьки відреагували досить мудро. «А що по твоєму тоді станеться? Ти справді хочеш, щоб нас зовсім не було? »- Запитала мама. Малятко серйозно замислилася. На жаль, я не знаю, чим закінчилася ця історія. Але думаю, дитині розповіли про те, як важливо вміти стримувати негативні емоції.

Уміння контролювати свої почуття приходить з часом, і цьому також необхідно вчитися. Кожен з нас, напевно, стикався з ситуацією, коли хочеться щосили штовхнути кривдника або, на худий кінець, запустити чимось важким в стіну. Щоб дитина не доходила до подібного стану слід розвивати навик виражати свої емоції словами. Причому робити це необхідно грамотно.
1. Не можна ображати співрозмовника.
2. Не можна узагальнювати негативні якості («ти поганий», «ти зла»).
3. Важливо робити упор на власних почуттях («я дуже засмутився через те, що …»).

Вчіть малюка знаходити правильний вихід накопиченого в душі негативу. Іноді життя складається таким чином, що конструктивне вирішення проблеми неможливо. Тим не менш, тримати в собі образи і напругу категорично не можна. Розкажіть дитині, що в цьому випадку треба спробувати позбутися від напруги мирними методами. Добре допомагають в цьому фізичні навантаження. Наприклад, можна просто побігати, дати собі велике навантаження на тренуванні або, у найважчому випадку, відлупцювати власну подушку.

Дуже важливо вміти грамотно оцінювати проблему, визначаючи хто винен у негативній ситуації. Наприклад, якщо дитина регулярно в гніві ламає іграшки – необхідно припиняти таку поведінку ще в зародку. І справа тут не у вартості речей. Агресія говорить про те, що малюк не вміє визнавати власну провину за те, що трапилося. Шукає на кому можна відігратися.
Добре, якщо дитина з самого дитинства навчитися «робити паузи» у сварці. Тобто, якщо малюк з кимось посварився – не варто відразу відповідати кривднику. Найкраще перенести розмову на деякий час, а якщо це неможливо, хоча б перервати спір на кілька хвилин.

Щоб малюк ріс спокійним і щасливим, батькам дуже важливо вміти спостерігати за його поведінкою і вчасно коригувати ситуацію. Насправді це зовсім не складно, адже маленькі карапузи досить емоційні. Якщо ви помітили, що малюк «супиться» обов’язково розпитайте його – що сталося і допоможіть впоратися з проблемою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...