ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ПОВЗАТИ: КІЛЬКА ПРАКТИЧНИХ ПОРАД

Багато батьків хочуть скоріше навчити свою дитину повзати. І хвилюються, якщо малюк не починає освоювати цей навик у віці від 5 до 10 місяців. Однак переживати не варто!

Іноді діти пропускають етап повзання і відразу починають ходити. Але все ж лайфхаки, які можуть підштовхнути малюка до повзання, існують.

Прості правила

Перш за все, запасіться терпінням. У малюка далеко не відразу вийде навіть встати на карачки, не те щоб поповзти. Це неймовірно складний для нього процес і з фізичної, і з емоційної точки зору. Дитина повинна звикнути до нових рухів і положення тіла, а також запам’ятати, як робиться та чи інша дія. І навчитися повзати за день або два не вийде навіть у дуже здібного та обдарованого малюка.

Дуже важливо не шкодувати посмішок, обіймів і будь-яких інших винагород навіть за найменший успіх. Підтримка мотивує малюка продовжувати навчання. І навіть якщо у дитини виникнуть труднощі в освоєнні того або іншого навику, вона не стане здаватися і не припинить спроб поповзти.

Крім цього, малюкові простіше вчитися в процесі гри. Так, батькам варто додати елемент розваги, щоб дитина більше цікавилася процесом повзання і виконувала необхідні вправи із задоволенням.

Підготовчий етап

Батьки можуть почати привчати малюка до великого простору з трьох місяців. У цей період дитина починає все більше цікавитися навколишнім світом і обмежувати її ліжечком категорично не можна.

Звичайно, потрібно переконатися, що в зоні, де знаходиться дитина, немає ніяких небезпек. Необхідно прибрати гострі, скляні та інші крихкі предмети, а також захистити гарячі поверхні. В розетки поставте заглушки, а дроти, які не можна прибрати, підніміть якомога вище.

Не менш важливо, щоб «дитячий» простір був чистим. Малюк обов’язково захоче спробувати на смак або помацати предмети, які виявляться в зоні досяжності. Не можна допустити, щоб на них були хвороботворні бактерії, пил і бруд.

Також слід подбати про комфорт дитини. Одяг повинен бути зручним, не стискати її рухи і відповідати температурі в приміщенні. До того ж дитина може відчувати страх або відчувати небезпеку. Тому один з батьків повинен бути присутнім в полі зору малюка. Незайвим буде розкласти поруч улюблені іграшки.

Зміцнюючі тренування

Коли все готово, можна починати вправи, які допоможуть ручкам і ніжкам малюка зміцніти.

Вправи для рук

Покладіть дитину на живіт і тримайте перед нею улюблену іграшку. Малюк потягнеться до неї, для цього йому треба буде спертися на руки.

Підніміть дитину і поставте її так, щоб вона почала упиратися в підлогу руками. Ця вправа допоможе малюкові вчитися правильно розподіляти вагу тіла і утримувати рівновагу. Падіння тут неминучі, тому почніть тренування в ліжку з жорстким матрацом.

Вправи для ніг

Покладіть малюка на рівну поверхню на живіт і акуратно зігніть його ноги в колінах. Утримуйте ноги в зігнутому положенні кілька секунд, потім дайте можливість дитині випрямити їх. Повторюйте вправу по 5-7 раз. З часом дитина стане активніше розпрямляти ноги і намагатися відштовхуватися.

Покладіть дитину на спину. Потім піднімайте і опускайте її ніжки під кутом 90 градусів, стежачи, щоб коліна не були зігнутими. Повторюйте вправу 4-5 разів.

Вправи, які допоможуть дитині почати повзати

У міру зміцнення м’язів малюка можна переходити безпосередньо до повзання. Є кілька вправ, які допоможуть в цьому.

Сядьте в декількох кроках від дитини і покажіть їй улюблену іграшку. Дитина захоче пограти і їй доведеться дістатися до іграшки. Малюк спробує повзти (ну або візьметься хникати). А може, і те, і інше.

Піймати момент, коли дитина лежить на животі, піднявшись на ліктях. Прикладіть долоні до ніг малюка так, щоб він відчув дотик. Малюк рефлекторно спробує відштовхнути вашу руку, упреться в неї і поповзе.

Пам’ятайте, що чітких термінів, в які малюк повинен почати повзати, не існує. Всі діти розвиваються по-різному. Не варто перевтомлювати дитину, проводячи з нею занадто багато інтенсивних тренувань. Ваші дії повинні бути поступовими і не завдавати дитині шкоди.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...