Як навчити дитину перевертатися

Як навчити дитину перевертатисяДітлахи – цікавий народ. Саме завдяки своїй допитливості і прагненню до пізнання навколишнього світу вони вчаться новому. Досягнувши результату, вони продовжують своє навчання далі. Завдання батьків – допомогти своїм дітям в освоєнні простору, пізнанні своїх можливостей. І перший важкий досвід, який вони можуть допомогти придбати своєму чаду – навчити його перевертатися.

Інструкція:

Перевертання – один з перших моментів пізнавання. Рано чи пізно малюк навчиться цьому навику. Не потрібно турбуватися, якщо ваша дитина не вміє перевертатися, хоча всі розумні книги кричать про те, що його час давно настав. Все, що ви можете зробити, це трохи допомогти вашому чаду.

Якщо ваш малюк не хоче проявляти самостійність, можливо, він просто маленький мрійник, якому більше подобається споглядати стелю, ніж активно освоювати простір. А може, він не впевнений у своїх силах, тобто у нього занадто слабкі м’язи. Перше, чим можна тут допомогти – провести курс інтенсивного масажу.

У місцевій поліклініці, звичайно, є можливість пройти безкоштовний масаж, але, на жаль, масажисти там не дуже відповідально ставляться до своїх обов’язків. Можливо, тому, що їх не влаштовує оплата праці, а можливо, немає інтересу до роботи. Не факт, що, заплативши їм гроші, ви досягнете хорошого результату – позначається звичка робити роботу абияк. Але мова зараз не про це.Постарайтеся дізнатися у знайомих з дітьми, хто робить якісний дитячий масаж. Напевно ви не перші зіткнулися з такою проблемою. У цьому випадку ви будете твердо впевнені, що отримавши певну суму грошей, вашому малюкові нададуть якісну допомогу.Деякі вправи ви можете проробляти самостійно. Масажуйте дитині спину і ручки, погладжуючи їх круговими рухами. Для масажу використовуйте дитячий крем або рослинне масло – від інших кремів і масел може виникнути висип.

Тут головне не терти шкіру, а відчути пальцями м’язи дитини і впливати саме на них. Вплив має бути ніжним, але з невеликим зусиллям.

Покладіть дитину на спину на ліжко або покритий м’якою ковдрою стіл. Потім, притримуючи її за одну ніжку в районі голеностопа, обхопіть другу ніжку посередині гомілки і покладіть її поверх першої. Тепер, потихеньку повертаючи, притискайте другу ніжку коліном до поверхні ковдри, спонукаючи малюка перевернутися. Він обов’язково це зробить.

Не скупіться на похвали і ласкаві слова – всім людям необхідна підтримка в починанні.

Знову поверніть дитину на спину і виконайте цю ж вправу в іншу сторону, помінявши ніжки місцями.

Вправи краще проробляти під спокійну ритмічну музику. Так у вас додасться натхнення, і ви більше терпляче поставитеся до своєї місії.

Природно, вам доведеться зіткнутися з криками і протестами – працювати мало, кому подобається. Тут головне – проявляти наполегливість і послідовність.

Намагайтеся проводити тренування якомога частіше, кілька разів на день, і ваш маленький мрійник неодмінно освоїть таку нелегку вправу, як перевертання.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...