Як навчити дитину ходити на горщик?

як навчити дитину ходити на горщикРано чи пізно перед кожним батьком постає питання «як навчити дитину ходити на горщик?». Для досягнення даної мети знадобиться чимало терпіння, оскільки цей процес досить тривалий. Важливо пам’ятати про те, що ваш малюк нічим не гірший інших діток, головна умова успішного результату – його фізіологічна готовність до цього.

Як навчити дитину ходити на горщик

Як зрозуміти, що дитину пора привчати ходити на горщик? Для цього вам необхідно поспостерігати за своїм чадом. По-перше, малюк повинен навчитися керувати деякими м’язами, що відповідають за сечовий міхур, а також вміти контролювати власний кишечник. По-друге, можна приступати до спроб привчити дитину до горщика лише в тому випадку, якщо вона вміє впевнено, добре сидіти.

Вже в два роки малюк здатний відчути наповненість прямої кишки, саме з цього віку він намагається цей процес контролювати. Що ж стосується сечовипускання – тут ситуація трохи складніше. Однак в півтора-два роки сечовий міхур здатний утримувати досить велику кількість рідини. Головним сигналом для батьків про те, що пора починати привчати дитину до горщика, може послужити підгузник, який протягом двох годин залишається сухим. З цього моменту вам доведеться кожні дві години саджати малюка на горщик. Намагайтеся, щоб горщик був завжди на видному місці, щоб дитина до нього звикала.

Існує поширена думка, що дитину, яку привчили до підгузків, практично нереально привчити до горщика. Це величезна помилка. Величезна кількість сімей використовують підгузники, а потім, коли настає пора, привчають дітей до горщика, хтось швидше, у когось цей процес затягується, у всіх по-різному, адже кожен малюк індивідуальний. До того ж, в наш час вже є підгузники-трусики, які значно спрощують завдання батькам. Вони служать перехідним осередком між підгузниками і горщиком. Намагайтеся не частити зі спробами сідання дитини на горщик. Робіть це не частіше ніж один раз на дві години. В іншому випадку малюкові ці ваші дії набриднуть, і він почне вередувати.

Як довго у вас займе процес навчання «ходити» дитини на горщик залежить від вас і її характеру. Більш примхливим діткам на це знадобиться більше часу, так як для цього потрібна готовність вчитися, уважність і вміння концентрувати увагу. Спостерігаючи за малюком, ви навчитеся ідентифікувати з його поведінки момент, коли йому хочеться в туалет. Цей момент дуже легко визначити: у дитини миттєво змінюється настрій, вона стискає ноги, знімає штани тощо. Як тільки ви помітили таку поведінку, посадіть дитини на горщик. Згодом вона обов’язково знайде зв’язок між цим предметом, власними відчуттями і вашими діями. Коли вона зуміє пов’язати між собою всі ці речі, вона сама стане подавати вам сигнали про те, що хоче в туалет.

Ні в якому разі не карайте і не сваріть малюка за те, що він відмовляється сидіти на горщику. Якщо він противиться вашим діям, залиште його на деякий час в повному спокої, а потім повторіть процедуру. Бажано саджати дитину на горщик в один і той же час. Не варто очікувати від дитини блискавичних результатів. Вона привчиться до горщика тільки тоді, коли сама цього захоче. А якщо ви будете на неї тиснути і кричати, будьте впевнені, ви у неї це бажання відіб’єте.

Якщо малюк геть відмовляється користуватися горщиком, цьому можна знайти пояснення:

  • Малюкові не подобається сам горщик. Можливо, справа в кольорі. Щоб не витрачатися на новий горщик, наклейте на старий горщик якогось улюбленого героя мультфільму своєї дитини. Це обов’язково приверне його увагу.
  • Ви надто настирливі та вимогливі. Намагайтеся бути терплячими.
  • Можливо, горщик холодний. В такому випадку вам доведеться зшити чохол, який перед тим, як посадити малюка на горщик, слід трохи прогріти на батареї.
  • Горщик не підходить малюкові за розмірами.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...