Як налаштуватися на позитив

Як налаштуватися на позитивЖиття людини повне розчарувань і неминучих втрат. У боротьбі з рутинними проблемами втрачаються сили і оптимізм. Роки мчать, не даючи ні найменшої перепочинку, а ти так і не досяг своєї мрії. Є від чого перейнятися отруйним скепсисом або впасти у зневіру.

Проблеми присутні у всіх людей з деякими поправками в їх переліку. Але далеко не всі схильні їх драматизувати. Чому? Вони мають дуже цінною якістю – позитивним мисленням. У цій статті ми розповімо про те як налаштуватися на позитив.

Чому важливо бачити світ у позитивному світлі?

У психології є поняття «апперцепція». Не вдаючись в глибокі подробиці, можна сказати, що це індивідуальна картина світу, яку бачить конкретна людина. Ми дивимося на одне і те ж, але бачимо різне. Пам’ятайте всім відому байку про глечик, у якому води було рівно половина? Оптиміст бачив глечик наполовину повним, а песиміст – наполовину порожнім.

Світ позитивно налаштованої людини – затишний будиночок, з прозорих вікон якого видно квітучий зелений луг з пурхають метеликами. Хмари не оминають будиночок стороною. Після нетривалої грози небосхил знову залитий сонячним світлом. У будиночка – чудові вікна. Подивишся з одного – луг здається зануреним у романтичну серпанок, що кличе до спокійного споглядання. Подивишся з іншого – галявина перетворюється на яскравий феєрверк різнокольорових вогників, що запрошують в круговорот хвилюючих подій. Неможливо залишитися байдужим глядачем, коли поруч з тобою стільки захоплюючих можливостей.

Світ скептика і негативістів – похмура халупа на пустирі, зарослому бур’янами. Кути житла затягнуті павутиною, а зірвана з однієї петлі двері видає розриває душу скрип. Картина, що відкривається погляду з єдиного запиленого вікна – безрадісна. Небо вічно затягнуто сірими хмарами. Над землею тривожно метушаться ластівки. Ось-ось вибухне гроза. Виходити з дому скоєно не хочеться. Але і всередині не дуже-то комфортно: сиро, холодно і непривабливо. Як тут не зануритися в хронічні недуги? Чи все ж варто помити вікно? Тоді з’явиться шанс побачити навколишнє в інших, більш яскравих тонах.

Як подружитися з позитивним мисленням?

Як починається ваш день? З пронизливого скреготу будильника і стоптаних капців? Якщо в доповненні до них йде раковина брудного посуду і пляма на єдиній чистій блузці, кепський настрій на день забезпечено. Почавши ранок в гармонії з самим собою, ви отримуєте заряд впевненості в собі і позитивної енергії. Звичайно, для цього необхідно вжити заходів з облагороджування простору навколо себе, внести поправки в режим, але результат того заслуговує.

Навіть відмінний ранковий настрій не захистить вас від проблем і неприємностей протягом дня. Якщо сприймати їх, вибухаючи бурхливим потоком лайки, або, хапаючись за серце, життя здасться вкрай неприємним жартом. Навчитися ставитися до труднощів філософськи, не дозволяючи їм руйнувати самооцінку – важлива мета будь-якої розсудливої людини.

Ніколи не змішуйте проблеми і власну особистість. Використовуйте позитивне переформулювання: не “я невдаха», а «невдалий збіг обставин». Неабияка частка гумору при виникненні труднощів також не завадить. Ви, напевно, помічали, що найбільші дурниці робляться із серйозним виразом обличчя?

Неможливо освоїти позитивне мислення, якщо ти занурений в хворобливе дослідження своїх недоліків. Озирніться, у світі є набагато більш цікаві речі. Наприклад, цей листок на дереві. Він явно неправильної форми. Але в його недосконалість таїться природна краса. Позбавтеся від потреби бути бездоганним. Ця мета, безумовно, не досяжна. До того ж, і поняття досконалості може мати значні варіації.

Оточуйте себе позитивно налаштованими людьми. Читайте надихаючу літературу. Заряджайтеся чарівними звуками музики. Це допоможе знайти вам власний сенс у житті. І він обов’язково повинен бути зі знаком «плюс».

Прагніть жити справжнім, знаходячи радість у кожному дні. Варто повчитися цьому у дітей. Позитивне мислення для них – природна стихія. Згадайте про індивідуальну картину світу. Ви хотіли б животіти або жити з відчуттям щастя? Зробіть ваш вибір.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...