Як налагодити баланс між сім’єю і роботою

Як налагодити баланс між сімєю та роботоюБути підприємцем або успішним керівником – важка робота. Тут немає ніяких обхідних шляхів. Звичайно, це просто чудово, коли люди отримують задоволення від роботи над цікавими проектами пліч-о-пліч з непересічними людьми. Проте, щастя не тільки в ній. Будь-якій людині, а особливо зайнятій, потрібен баланс між професійним і особистим життям. Але як же його все-таки досягти?

 • Визначте, що таке «баланс»

Якщо стати рівно на ноги, а потім спертися тільки на одну ногу. Людина все одно не впаде і не втратить балансу, навіть перенісши всю свою вагу на праву ногу. Також і баланс не означає «рівний». Іноді роботі знадобитися приділити більше часу, іноді своє особисте життя, в залежності від обставин – і це абсолютно в порядку речей.

 • Відпустіть страх

Щоб навчитися балансувати між роботою і домом, в першу чергу потрібно перестати боятися, що компанія не впорається без вас. Зробивши поставлені на день завдання, потрібно знайти час і відпочити, щоб підготуватися до завтрашнього дня. Небо не впаде, якщо кілька пунктів зі списку справ не будуть викреслені.

 • Встановіть графік важливих особистих зустрічей і занять

Такі речі, як тренування, побачення з чоловіком можуть бути швидко відкладені в сторону через завантаженість. У своєму календарі можна встановити кілька днів в тиждень для своїх особистих зустрічей. В особливо стресовій ситуації на роботі буває складно пригадати про це, але такі заходи важливі не менше бізнес-зустрічей.

 • Позначте кордони

Якщо клієнти або колеги вважають прийнятним телефонувати в 11 вечора, вони будуть продовжувати це робити. Необхідно визначити чіткі рамки, коли ви знаходитесь в межах досяжності, а коли ні. Це допоможе вам розслабитися. Звичайно, встановивши попередньо політику відкритих дверей в будь-який час, цей пункт буде виконувати складніше, та й для колег буде незвичним. Попередьте їх про ці зміни заздалегідь.

 • Пам’ятайте про комфортне місце для життя

Уоррен Баффет одного разу поділився зі студентами МВА, що він вважає за краще жити в Омасі, а не в Нью-Йорку або інших великих містах, тому що в Омасі йому вдається знаходити ту саму гармонію. Вибирати житло потрібно також, пам’ятаючи про роботи і особистого життя баланс.

 • Вимикайте гаджети

З новими технологіями ми живемо в режимі non stop. Але людина управляє своїми девайсами, а не навпаки. Змусити себе вимкнути телефон, а не просто звук, складно, але потрібно. Це допоможе краще сконцентруватися на певній справі.

 • Керуйте енергією, а не часом

У кожної людини є свої певні енергетичні періоди протягом дня, коли вона більш продуктивна або, навпаки, може просто відключитися перед екраном комп’ютера. Замість того, щоб розписувати кожну хвилину дня, визначте час, коли ви найбільш енергійні, і відповідні завдання.

 • Встановіть графік відпустки

Необов’язково відправлятися на кілька тижнів в тропічний рай, іноді дня поза офісом може бути досить, щоб відчути себе свіжішою і відпочившою.

 • Спілкуйтеся з людьми поза робочою сферою

Без зайвих слів: у людини повинна бути компанія, з якою можна поговорити не тільки про роботу і бізнес. Друзі, люди, що розділяють хобі або займаються разом в одному тренажерному залі – це може бути, хто завгодно.

 • Делегуйте домашні обов’язки

Звичайно, добре, коли є можливість найняти людину, яка б допомагала з домашніми клопотами. Але також можна і потрібно доручати певні обов’язки своєму чоловікові і старшим дітям, – це значно звільнить руки і час для спільного проведення часу. Списки справ на холодильнику – лайфхак, без якого не обійтися.

 • Визначте дні в календарі для особливо важливих справ

І попередьте своїх співробітників, що в такий час вас краще не турбувати. Закрийте двері в кабінет, вимкніть звук на телефоні – захистіть себе від усього, що може відволікати, і налаштуйтеся на роботу над важливими для бізнесу проектами. А якісні двері можна купити ось тут.

 • Обмежуйте робочі години

Робота ніколи не закінчується. Але нікому не піде на користь, якщо людина буде працювати цілодобово безперервно, ні їй, ні її родині, ні її колегам. Шеріл Сандберг, операційний директор Facebook, вже протягом багатьох років йде з роботи рівно о 17.30, щоб провести час за вечерею зі своїми дітьми. Якщо може вона, то можете і ви.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...