Як лікувати застуду при вагітності

лікування застуди при вагітностіДуже важливо захистити малюка і його маму від хвороб – наприклад, від ГРВІ та грипу, які небезпечні не тільки самі по собі, але і мають важку симптоматику. Виникає питання: як лікувати застуду при вагітності, якщо більшу частину ліків майбутній мамі просто не можна приймати?

Як лікувати застуду при вагітності? – Натуральними, природними засобами!

Як лікувати застуду під час вагітності, повинна знати кожна жінка, що знаходиться в «цікавому положенні». Головне правило: обходити стороною більшість медичних препаратів, віддавши перевагу домашнім, натуральним, природним засобам лікування.

Допомога при застуді під час вагітності

Як лікувати застуду під час вагітності? Насамперед – негайно, на якому місяці жінка б не перебувала. Адже завдати шкоди дитині може не тільки вірус, а й самі симптоми хвороби – жар, ломота в суглобах, втрата апетиту, нежить і т.д. Майбутнього малюка від хвороб мами захищає плацента, але тільки в тому випадку, якщо вона правильно сформована. Ось чому застуда на перших місяцях вагітності більш небезпечна для дитини, ніж на пізніх термінах.

Перша рекомендація з приводу того, як лікувати застуду при вагітності, стосується постільного режиму. Навіть невелика інфекція, перенесена майбутньою мамою на ногах, може мати наслідки для малюка.

Вживання лікарських препаратів доведеться звести до мінімуму. Як же лікувати застуду при вагітності без ліків? Постільним режимом, народними засобами, домашніми процедурами і тими ліками, які не заборонені під час вагітності та рекомендовані вашим лікарем.

Для зниження температури вагітної можна пити чай з малиною або липою. Збивати жар потрібно тільки після 38 градусів. Якщо домашніми засобами з жаром впоратися не вдалося, то можна прийняти парацетамол, зменшивши стандартну дозування вдвічі.

Перед використанням будь-яких ліків потрібно прочитати інструкцію, подивитися протипоказання та дозування для вагітних. Наприклад, в показанні до застосування амоксиклава чітко вказано, що його застосування можливе лише по строгим показанням лікуючого лікаря. Так і більшість ліків чітко окреслюють свою дію і застосування на організм майбутньої мами.

Заподіювати дискомфорт можуть і симптоми хвороби – наприклад, біль у горлі, кашель або нежить. Оскільки ліки і від цих симптомів також у більшості випадків заборонені і можуть завдати шкоди дитині, вагітним лікувати застуду краще іншими засобами. Полоскати горло трав’яними відварами (ромашки, евкаліпта, шавлії), робити інгаляції, прочищати ніс фізіологічним розчином або «Піносолом». Звичайно цих засобів достатньо для того, щоб полегшити симптоми.

Як лікувати застуду при вагітності і не нашкодити

Дуже важливо лікуванням застуди не заподіяти шкоди мамі і її майбутній дитині. Тому тільки лікуючий лікар може зважити всі ризики і точно сказати, як лікувати застуду при вагітності. До консультації з лікарем слід дотримуватися деяких правил.

Вагітним жінкам не можна вживати аспірин – він викликає пороки розвитку плоду.

Кутатися і перегріватися вагітній жінці не можна, особливо, якщо у неї підвищена температура тіла.

Не можна парити ноги і приймати гарячу ванну – це небезпечно для майбутньої дитини і може викликати погіршення стану хворої аж до викидня.

Не слід приймати антибіотики без рекомендації лікаря – тим більше що від вірусних інфекцій, якими є застуда і грип, антибіотики безсилі.

Не займайтеся самолікуванням, адже тільки лікуючий лікар може сказати, як вагітним лікувати застуду в кожному конкретному випадку. Після одужання знадобиться зробити УЗД, щоб переконатися, що вагітність протікає добре і інфекція не заподіяла малюкові ніякої шкоди.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...