Як лікувати уреаплазму при вагітності?

уреаплазму при вагітностіУреаплазма, як і хламідія, і мікоплазма – найпростіше, яке викликає інфекцію сечостатевих шляхів, які присутні у багатьох жінок, але частіше протікають приховано. Уреаплазма при вагітності може загострюватися, стаючи загрозою для плоду та збереження вагітності. Тому бажано на всі інфекції обстежитися і пролікуватися до настання вагітності – велика кількість проблем просто буде знято.

Лікування уреаплазми при вагітності

Але якщо все-таки при вагітності у жінки виявляють уреаплазму – лікуватися треба, так як ці істоти можуть стати причиною викиднів і передчасних пологів, інфікувати плодові оболонки, а після пологів і саму матку, привівши до ендометриту – важкого гнійного ускладнення, а також інфікувати дитину в момент пологів при проходженні через родові шляхи, що викликає ураження різних органів немовляти. Аналізи на уреаплазми – взяті з цервікального каналу мазки, і полімеразно-ланцюгова реакція (ПЛР – реакція), яка є єдиним достовірним підтвердженням наявності хвороби, оскільки виявляє частини ДНК уреаплазми.

Уреаплазма – причина не виношування вагітності

Причиною викиднів, а пізніше передчасних пологів при уреаплазмозі стає той факт, що уражена уреаплазмою шийка матки стає пухкою, зовнішній зів розм’якшується, так часто виникає істміко-цервікальна недостатність – відкриття шийкового зіву завчасно і настання за цим передчасного вигнання плоду. Накладення швів на шийку і якісь інші методи збереження вагітності, звичайно, допомагають, але краще, щоб всю вагітність шийка матки таки була закрита.

Етапи лікування уреаплазми при вагітності

Антибактеріальне лікування проводиться не в перші тижні вагітності, а краще з 20-22 тижнів – коли всі основні органи і системи плоду будуть сформовані і не виникне під впливом препаратів вад розвитку. Колись виявлення уреаплазми під час вагітності було показанням для переривання її – настільки небезпечним вважалося дію збудника на плід. Зараз вважається, що фето-плацентарний бар’єр оберігає плід, що розвивається від прямого впливу найпростішого, хоча теоретично воно вважається можливим. Широкий спектр можливостей в плані підбору антибактеріальної терапії зробив можливим вибір «спеціального антибіотика для вагітних», як часто кажуть лікарі, хоча, звичайно, твердження це треба сприймати з часткою критики – дитині небажано нічого, ніяких медикаментів, і тільки велика небезпека «нелікування» змушує йти на ризик мам.

На що звернути увагу при уреаплазми при вагітності?

Зазвичай разом з одним антибактеріальним препаратом, коли виявляють уреаплазмоз спеціалісти, накшталт тих що працюють в клініці Консилиум, призначаються загально зміцнюючі, вітаміни, різні свічки з метою профілактики вторинної інфекції, а також препарати типу Лінекс для профілактики дисбактеріозу. Взагалі ці правила єдині при всякій терапії антибіотиками, хоча такі призначають не завжди.

При нелікованому уреаплазмозі, або його неефективному лікуванні дитина після народження має бути обстежена, і якщо виявиться зараження уреаплазмозом – проліковатися спеціальними методиками, які розроблені для немовлят. Ну і нагадування – при всіх статевих інфекціях лікування проходять обидва статевих партнера і застосовують захищений секс – в іншому випадку будуть заражати один одного нескінченно і всі зусилля зійдуть нанівець.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...