Як лікувати нежить при грудному вигодовуванні

nasmarkСпочатку мова піде про те, як не потрібно лікувати нежить. Перше, що хочеться зробити при появі нежитю — використовувати за звичкою судинозвужувальні краплі для носа (типу «Нафтизин»). Але їх більше 3-4 днів використовувати не можна. До того ж, такі краплі не лікують нежить, а лише знижують набряклість слизової за рахунок звуження судин. Як тільки дія препарату закінчується, набряклість з’являється з новою силою, і, що гірше, проміжок часу, коли активна речовина ефективно діє, буде поступово скорочуватись, адже препарати цієї групи викликають звикання.

Можна спробувати використовувати такі краплі, як «Піносол» або «Біотізін», які відрізняються наявністю в складі природних компонентів. Однак і цими засобами краще скористатися тільки в крайньому випадку.

Коли нежить тільки почався, важливо не допустити поширення інфекції. Тому потрібно якомога частіше провітрювати кімнату, використовувати іонізатор, лампу Чижевського. Також можна застосовувати ефірні антибактеріальні масла, які дозволено використовувати для дітей.

Щоб підтримати імунітет, годуючій мамі варто приймати спеціальний вітамінно-мінеральний комплекс. При застуді важливо вживати багато рідини.  Пити бажано не чай — він навпаки сприяє виведенню рідини з організму, а відвар шипшини, журавлинний морс, компат із сухофруктів. Антиоксидантна дію вітаміну С, який у великих кількостях міститься в цих напоях, допоможе зупинити розпочату застуду. Також ефективним буде часте закапування носа звичайним фізрозчином (для цього проколіть корок пляшки з фізрозчином голкою і з допомогою шприца наберіть потрібну кількість розчину, перелийте у чистий флакон). До речі, не зайвим буде закапування носика малюку цим же розчином.

Не хворійте!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...