Як лікувати молочницю

Як лікувати молочницюМолочниця або вагінальний кандидоз – захворювання, що викликається патологічною активністю грибка Candida, який присутній в ротовій порожнині і кишечнику здорової людини.

Молочниця починається, якщо грибок Candida починає швидко розмножуватися. Розвиток молочниці пов’язують з деякими чинниками, такими як зниження імунітету, спринцювання, прийом антибіотиків, носіння тісної білизни, наявність захворювань пов’язаних зі зниженням імунітету, цукровий діабет, вагітність.

Кандидоз розглядається поряд із захворюваннями, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), хоча і не входить в їх число через схожу клінічну картину.

Молочниця зустрічається як у чоловіків, так і у жінок, проте протікає молочниця в цих випадках по-різному.

Симптоми молочниці у чоловіків (може бути присутнім як один, так і кілька симптомів):

  • свербіж, почервоніння, болючість головки пеніса;
  • набряк крайньої плоті і головки пеніса;
  • сирнистий наліт білого кольору на голівці пеніса;
  • біль під час статевого акту і при сечовипусканні через ураження слизової.

Симптоми молочниці у жінок:

  • свербіж, печіння, почервоніння зовнішніх статевих губ;
  • біль при сечовипусканні;
  • свербіж і болючість, набряк зовнішніх статевих губ і піхви;
  • біль під час статевого акту через набряк слизової;
  • білі сирнисті виділення.

Під симптоми молочниці ховаються інші захворювання, тому не можна починати застосовувати ліки, побачивши у себе сирнисті виділення. Точний діагноз може поставити тільки лікар на основі лабораторних аналізів.

Лікування молочниці має розпочатися вчасно, щоб не допустити перехід захворювання в хронічну форму. Кандидоз доставляє сильний дискомфорт, заважає статевому життю, а також може бути першим симптомом таких захворювань як ВІЛ-інфекції і цукровий діабет.

Як лікувати молочницю?

Молочниця часто виникає при ослабленні імунітету, тому при її лікуванні важливо не тільки позбутися від зовнішніх проявів, але і від причин зниження імунітету, щоб виключити рецидиви.

Для лікування кандидозу у чоловіків зазвичай призначаються тільки протигрибкові препарати місцевої дії – мазі, креми, які наносяться на уражені ділянки пеніса. Але, при ускладненому перебігу захворювання також можуть призначатися і препарати загальної дії.

У жінок лікування кандидозу починають з усунення причини захворювання. Скасовують всі антибіотики, на час лікування забороняють вступати в статеві контакти, призначаються препарати для відновлення нормальної мікрофлори кишечника. При кандидозі корисно пити молочні продукти з біфідобактеріями. Для зняття симптомів молочниці (свербіж, печіння, набряк статевих губ) призначають протигрибкові і протимікробні препарати місцевої дії (мазі, креми вагінальні свічки). А також призначаються протигрибкові та протимікробні лікарські препарати для прийняття всередину, курс прийому яких в залежності від складності захворювання триває від 5 днів до декількох місяців.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...