Як легко і просто вивчити алфавіт

Як легко і просто вивчити алфавітВсім відомо, що навички читання та письма – одні з перших, які не те, щоб повинен, а просто зобов’язаний освоїти малюк. Без них подальше навчання неможливо. А що необхідно для цього? Звичайно ж, вивчити букви! У нашій статті ми поговоримо про те, як зробити це легко і просто, у формі ненав’язливої гри. Наведені нижче методики засновані на грамотному педагогічному підході, з урахуванням психологічних особливостей дитини, і досвіді багатьох поколінь «маленьких вундеркіндів».

Найкраще ми запам’ятовуємо те, що викликає наше здивування, вибивається із загальної «рутини». Тому для того, щоб малюк зумів швидше і якісніше запам’ятати букви, вам доведеться трохи напружити уяву.

Другий важливий момент – «відчутність». Якщо предмет можна помацати, розфарбувати, з’їсти, врешті-решт, він затримається в пам’яті набагато довше ніж абстрактне явище.

Два наступних «кити», на яких тримається навчання: від простого до складного і багаторазове повторення. Не слід відразу вивалювати на маленького учня весь алфавіт. Досягніть повного, впевненого запам’ятовування перших 3-4 букв і лише потім приступайте до наступних. Не забувайте якомога частіше повертатися до пройденого.

Практичні прийоми

Їстівні букви

Напевно, кожен з нас бачив у продажу галетне печиво у вигляді буковок і цифр. Але не варто ними обмежуватися. Проявіть трохи фантазії. Наприклад, подавати кашу на тарілці можна просто плюхнув ложку в центр блюда, а можна художньо зобразити що-небудь. Готуєте крихті бутерброд? Викладіть ложечкою варення у вигляді букви на тості. Складайте символи з фруктів, ягід, власне, все, що опиниться під рукою.

Букви навколо нас

Придбайте плакат з намальованою азбукою. Педагогами давно зафіксований позитивний ефект від таких картинок. Само собою, час від часу, малюкові слід називати літери, які зображені на ньому.

Гарним доповненням до малюнка буде азбука на магнітах або кубиках. У цьому випадку малюк зможе не тільки бачити, а й помацати кожну літеру. Крім того, з’являється додаткова можливість пограти в складання простих слів.

Пластилінова казка

Черговий чудовий матеріал для навчання – пластилін. Про його корисні властивості для розвитку дрібної моторки, а значить і інтелекту, ви, напевно, вже чули. Але! З пластиліну можна зліпити і букви. У цьому випадку до простого запам’ятовування приєднується найпотужніший інструмент механічної та тактильної пам’яті.

Фантазії на тему

При будь-якому зручному випадку шукайте спосіб повторювати літери. Ви самі здивуєтеся, скільки можливостей надає нам навколишня природа. Складайте букви з гілочок і черепашок, гальки, конструкторів, круп на кухні … Вирізуйте з кольорового картону і розвішуйте над ліжечком, вишивайте малюкові подушечки з алфавітом, малюйте разом з ним і т.д

Асоціації

Цей прийом старий, як світ, тим не менш, дуже дієвий. Постарайтеся об’єднати в пам’яті малюка кожну букву з якимось явищем або предметом. Гарною підмогою служать плакати, на яких зображені звірятка і різноманітні речі. Але не тільки. Чудовий ефект надає «алфавітна гімнастика». Запропонуйте дитині зобразити досліджувану букву, використовуючи або пальчики рук, або ж все тіло.

Як бачимо, можливостей вивчити букви – безліч. Тому проявляйте фантазію і, як можна більше, спілкуйтеся з дитиною, щоб зрозуміти, які форми навчання йому подобаються. Пам’ятайте, малюк повинен вчитися із задоволенням!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...