• Без категорії

Як легко народити?

Як легко народити?Коли настає час прийти малюкові в цей світ, мозок формує родову домінанту і посилає сигнали. Починаються перейми. Спершу вони ледве помітні, але поступово неприємні відчуття наростають. Дитинча тисне на кістки тазу, тому тягне поперек, хапає і болить внизу живота. Можливо відходження пробки або виливання навколоплідних вод. Заспокойся, так і повинно бути. Звичайно, під час пологів виникає певний дискомфорт. Проте не варто боятися. Сприятлива обстановка і впевненість в собі допоможуть вам з малятком подолати труднощі і нарешті зустрітися. Ще небагато – і ти притиснеш до грудей найріднішу людинку.

Дізнайся більше

Напевно ти відвідуєш курси для вагітних і читаєш багато спеціальної літератури, готуючись до важливої події. Знання про те, як проходять пологи, дозволять тобі легко подолати страх невідомості. Але коли ти зрозумієш, що почалася пологова діяльність, не надумайся кожен період звіряти з розділами в книзі. Розслабся і постарайся підтримати малюка. Розкажи йому детально, що відбувається з тобою і з ним (ти ж про все обізнана). Переконаєшся, вам обом це допоможе концентруватися.

Довіряй лікарям

Викликай "швидку допомогу" тільки при появі регулярних перейм. Тобі спокійніше знаходитися під наглядом фахівців? Тоді відправляйся в пологовий будинок наперед. Огляди, процедури, питання, ради лікарів – і час пролетить непомітно.

Хай твої близькі створять в палаті затишну атмосферу. Сорочка, улюблені шкарпеточки, чашка з чаєм – все це допоможе тобі відчувати любов і турботу. Добре розслабляють приємний аромат, спокійна музика, приглушене світло. Дозволь собі насолодитися комфортом, побережи сили – вони тобі ще стануть в нагоді.

Залучай рідних

Краще знеболююче – це ніжні слова і ласкаві дотики чоловіка. Якщо майбутній татусь щиро бажає допомогти малюку з’явитися на світ, запропонуй йому брати участь в пологах. Між ним і крихіткою встановиться надзвичайно міцний психологічний зв’язок, який не зникає з роками. Хай мама або подруга також знаходяться поряд з тобою в пологовому будинку. Партнер допоможе тобі прийняти найзручніше положення. А якщо потрібно, він і заспокоїть, і підбадьорить, і підтримає.

Опануй техніку дихання

Уміння управляти вдихом і видихом, набирати повні груди повітря і плавно випускати його – умова успішної релаксації. Роби великі проміжки, дихай на рахунок.

Якщо ти займаєшся йогою для вагітних, твої шанси безболісно народити підвищуються у декілька разів. Освоївши спеціальні асани, ти легко зможеш розслабитися, коли це потрібно. І в найважливіший момент достатньо буде пригадати пару основних вправ.

Роби масаж

Ритмічні погладжування спини, попереку, плечей і ніг допоможуть відвернутися від болю. Якщо тобі неприємні дотики іншої людини (а таке часто буває при переймах), сама масажуй собі крижовий відділ легкими круговими рухами. Зосередься на своїх діях – і твій мозок відгукнеться на приємні сигнали. Розминки м’язів спини і тазу викликають викид в кров ендорфінів, що "працюють" як знеболююче.

Прийми ванну або душ

Значення водних процедур для релаксації важко переоцінити. У тебе хворобливі менструації? Ти знаєш, як добре знімає біль теплий душ. Больові відчуття при переймах носять той же характер. Під дією теплих цівок м’язова напруга піде, і шийка матки розкриється легко і швидко. А поєднання води і масажу здатне творити дива.

Вибери позу

Традиційна позиція під час пологів – лежачи. Проте вертикальна більш природна для появи малюка на світло, оскільки просуватися назовні йому допомагає сила тяжіння. Зараз багато пологових будинків оснащене кріслами для вертикальних пологів.

Але можна обійтися і без них. Спробуй стати на коліна або спертися на що-небудь – спинку стільця, шведську стінку, фітбол. Ти сама відчуєш, яке положення прийняти. Достатньо інстинктивно робити те, що хочеться. Пологи – процес важкий. Але в твоїх силах полегшити його. У найвідповідальніший момент, коли почнуться потуги, в думках підтримай малятко. Наступив завершальний етап – і зараз відбудеться чудо. Тобі вимагається лише повністю розслабитися, слухатися акушерку і чітко виконувати її вказівки.

Гойдайся на м’ячі

Опануй вправи на фітболі. Вони допомагають знизити напруження хребта і суглобів. Відчуття руху, мірні розгойдування як не можна краще полегшать біль під час перейм. Сядь на м’яч, як на величезний табурет, широко розставивши ноги. Це положення дозволить м’язам спини розслабитися.

http://ivona.bigmir.net

Поділитися в...

Вас може зацікавити...