Як ходити з малюком в магазин?

Як ходити з малюком в магазин

Складіть список покупок разом з дитиною

Складання списку перед походом за покупками в принципі економить час і вберігає від зайвих витрат. А у випадку, якщо маму супроводжує малюк, ще й виключає вимоги купити все і відразу. Залучіть дитину до складання списку покупок, перетворивши нудне заняття в цікаву гру. Включіть в перелік пару побажань малюка, вибравши з цілого потоку мрій щось доступне і корисне. Дитина точно має знати, що вона не залишиться без подарунка, а мама буде врятована від несподіваних вимог «купити ось це і ось це»!

Продумайте маршрут

Всі сучасні супермаркети влаштовані по одному і тому ж принципу: перш, ніж ви потрапите в продуктові ряди, ви неодмінно пройдете через книги, побутову техніку, іграшки і так далі. Звичайно, велика кількість яскравих предметів приверне увагу малюка, і обговорення покупок почнеться прямо від входу. Тому починайте покупки … з кінця залу!

Тоді всі основні пункти програми ви виконаєте легко і швидко – навряд чи крихітку зацікавить сир або молоко. Ну а на підході до «небезпечних» рядів заздалегідь перегляньте список разом з малюком і разом обговоріть, що саме вам залишилося купити.

Перекусіть перед виходом

Давно відомо, що в магазин треба ходити ситим – почуття голоду змушує нас купувати багато чого з того, що нам просто не потрібно. Той же принцип спрацьовує і в дитинстві – щільно пообідавши, малюк вже не буде з таким жадібністю дивитися на гори шоколаду і вимагати купити все.

Покличте малюка на допомогу

Сьогодні в будь-якому супермаркеті продуктові візки обладнані спеціальним дитячим сидінням. Це дуже зручно – дитина завжди на виду, отримує задоволення від катання і не тікає далеко. Проте висота сидіння дозволяє збільшити радіус огляду і, отже, масштаби бажань малюка. Тому займіть крихітку тим, щоб він сам віз дитячий продуктовий візок – такі вже є майже у всіх супермаркетах. Це може бути не дуже швидко і не надто зручно, зате малюк відчує себе великим і сильним, здатним допомогти мамі, а також займе свою увагу новою і непростою справою. Можна зробити для нього окремий список «звичайних» покупок і попросити його самостійно відшукати і покласти у візок два лимона, хліб і соковите яблуко.

І обов’язково доведіть «господарську» гру до кінця! Повернувшись додому з покупками, разом розберіть продукти, звірте за списком – чи все ви купили? Напевно все! Значить, ви обидва заслуговуєте похвали.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...