ЯК ГОВОРИТИ З ПІДЛІТКОМ ПРО КОНТРАЦЕПЦІЮ

Коли справа доходить до розмов з дитиною про контрацепцію, батьки в основному губляться і не знають, як правильно себе вести.

Мало в якій сім’ї батьки настільки підковані та розкуті, що можуть вільно поговорити з підлітком про контрацепцію. Найчастіше вони покладаються на те, що дитина і так все дізнається з інтернету, на уроках анатомії або від друзів. Проте на такі джерела знань не варто покладатися. Підлітки отримують з них уривчасту і часто недостовірну інформацію.

А як правильно поговорити на таку делікатну тему? Підсунути книжку або відразу презервативи? Заборонити вести статеве життя?

  1. Не варто думати, що відповідальність за статеве виховання візьме на себе школа.

У дітей можуть бути додаткові позакласні години на цю тему, але діти соромляться ставити такі питання, тому теж отримують неповну інформацію, також можуть бути залякані занадто суворою подачею фактів.

  1. Хороший варіант – відвести підлітка на плановий платний огляд до андролога або гінеколога (залежить від статі).

Заздалегідь з лікарем потрібно домовитися, що вас на огляді не буде, а він зможе провести з підлітком бесіду на тему контрацепції, вислухати питання і відповісти на них. Але тут потрібен перевірений лікар, в кваліфікації якого ви впевнені.

  1. Говоріть про контрацепцію раніше, ніж настане перехідний вік і тема стане «незручною».

Адже навіть маленькі діти ставлять питання про те, звідки вони взялися. На цьому етапі вже можна розповісти про існування контрацепції – і з віком поглибити ці знання. Тема повинна бути звичайною і нормальною, а не якоюсь особливою, для обговорення якої потрібно особливий час.

  1. Розмовляйте особисто.

Звичайно, зручніше підсунути книгу або презерватив, але реальне спілкування і можливість поставити запитання вони не замінять. Для чесної розмови потрібен певний рівень довіри між батьком і дитиною, він вибудовується не один день, а протягом усього життя і виховання.

  1. Пам’ятайте, що дефіцит інформації травмує.

Ті уривки інформації, які дитина отримає від знайомих або з інтернету, можуть скластися в дуже дивну картину, яка вплине на все сприйняття інтимного життя і народження дітей, а також привести до найбільш небажаних і небезпечних наслідків.

  1. Підкидати презерватив підлітку – не варіант.

Як ви зрозумієте, що він знає, як користуватися презервативом? Якщо підлітку потрібен презерватив – він його купить, не сумнівайтеся. Головне, щоб він розумів, навіщо ця штука йому потрібна і корисна. Також тиск батьків в цій сфері (а заклик брати презервативи з доступної полиці – це теж контроль і тиск) може викликати в підлітка протест, і він не скористається вашою пропозицією.

  1. Вручати підлітку презерватив відкрито – теж не кращий вихід.

Так ви підбурюєте його почати статеве життя, навіть якщо він поки не готовий.

  1. У будь-якому випадку тема сексу не повинна з вашого боку сприйматися як ганебна.

Якщо ви постійно червонієте і соромитесь, коли говорите з підлітком «про це», то вселяєте йому усвідомлення того, що секс – це щось жахливе і за нього соромно.

  1. У дитини повинні бути кишенькові гроші.

І на них вона зможе купити засоби контрацепції, якщо вони будуть необхідні. Але це не скасовує необхідності розмови про важливість презервативів для здоров’я і майбутньої дитини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...