Як гормони вагітності впливають на організм жінки

Як гормони вагітності впливають на організм жінкиГормони повністю керують нашим організмом. Особливо це важливо під час вагітності, так як будь-який збій в роботі залоз внутрішньої секреції призводить до негативних наслідків для жінки і плоду.
Відразу після запліднення в яєчнику на місці яйцеклітини виникає жовте тіло, яке виробляє гормон прогестерон, який підтримує вагітність. Після 12-14 тижнів цю функцію візьме на себе плацента. При недостатньому виробленні прогестерону виникає загроза самовільного аборту. Крім того, саме завдяки впливу цього гормону вагітна піддана частій зміні настрою і нападів дратівливості.
Під час вагітності починає посилено вироблятися гормон пролактин, який готує молочні залози до майбутнього материнства. Найбільшої концентрації він досягне до моменту пологів. Окситоцин готує організм жінки до виштовхування плода. Він викликає скорочення гладкої мускулатури, особливо вагітної матки. Максимальна його кількість спостерігається під час пологової діяльності.
Гормон релаксин викликає розм’якшення кісток і зв’язок. Це потрібно для того, щоб дитина легко пройшла через тазові кістки породіллі. Але таке розслаблення опорно-рухового апарату має і негативну сторону – виникає підвищене навантаження на хребет, яка часто призводить до болів в спині і області тазу. Релаксин також регулює роботу мозку і серця.
При вагітності така важлива залоза внутрішньої секреції, як гіпофіз, триразово збільшується в розмірі. Він дає команду всім іншим органам зберігати вагітність. Зменшується вироблення фолікулостимулюючого і лютеїнізуючого гормонів, що відповідають за розвиток і вихід яйцеклітини в матку. А вироблення пролактину, навпаки, підвищується. Тому вже спочатку першого триместру починаються видимі зміни в молочних залозах.
Гормони щитовидної залози також впливають на організм вагітної жінки. Так, підвищений їх вміст призводить до відторгнення плоду. У той час сама вагітність призводить до невеликого збільшення кількості цих гормонів. Тому результати аналізів на гормони щитовидної залози в цей період не дуже інформативні. Краще проводити такі дослідження до вагітності.
У наднирниках синтезуються статеві гормони, і під дією спеціально ферменту відбувається перетворення чоловічих гормонів в жіночі. При нестачі цієї речовини підвищується концентрація чоловічих статевих гормонів, що може призвести до ризику самовільного аборту. Встановити правильний діагноз допоможуть аналізи крові та сечі. Таким чином, гормони повністю регулюють стан організму вагітної жінки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...