Як годувати грудьми двійнят?

Як годувати грудьми двійнятНалагодити грудне вигодовування двійні набагато складніше, ніж годувати грудьми одну дитину. Але при достатній рішучості дати своїм діткам повноцінне у всіх відносинах харчування можливо.

Багато мам двійнят переживають, що малюкам не буде вистачати молока, і доведеться догодовувати дітей сумішшю. Але кількість молока залежить великою мірою від частоти і тривалості прикладання до грудей, а також від емоційного стану матері. Тому молока зазвичай виробляється якраз стільки, скільки необхідно обом немовлятам.

Звичайно, трапляються періоди зменшення кількості молока, так звані лактаційні кризи. Але вони відбуваються у будь-якої годуючої жінки, а не тільки у матерів двійнят. Тому при наполегливості і бажанні налагодити грудне вигодовування малюків все встане на свої місця.

Іноді трапляється, що незважаючи на всі зусилля жінки, молока все ж недостатньо. У цьому випадку доведеться догодовувати малюків сумішшю з поїльника або ложечки. Але намагайтеся не кидати грудне вигодовування. Ваше молоко необхідно дітям, тільки воно ідеально для них підходить. Крім того, грудне молоко допомагає посилити імунітет малюків, дуже легко і повністю засвоюється.

Як же вибрати зручну позу для годування? Якщо двійнят годують одночасно, то звичайно в позах «з-під руки» і «навхрест». Першим способом зручно користуватися, сидячи в широкому кріслі. Одне немовля смокче ліву, другий – праву, ви притримуєте їх головки руками, ноги малюків розташовані за вашою спиною. Щоб прикласти до грудей малюків другим способом, притисніть до себе першу дитину і дайте йому одну грудь, потім візьміть іншого і, притуливши його до братика або сестрички, запропонуйте другу.

Часто трапляється так, що не виходить годувати дітей разом. Все-таки вони різні, і режим сну і неспання у них неоднаковий. Тому вам слід просто годувати малюків по черзі. Звичайно, в цьому випадку і спати діти будуть кожен у свій час. У вас майже не буде вільного часу. Тому не відмовляйтеся від будь-якої допомоги рідних і намагайтеся менше нервувати. У такому варіанті годування є свій плюс. Кожен малюк отримує ласку, любов і увагу, спрямовані тільки на нього, а близнюкам це особливо необхідно.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...