• Без категорії

Як довго ріжуться перші зуби?

Як довго ріжуться перші зубиПоява в родині нового члена сім’ї пов’язано як з радістю всіх родичів, так і з першими переживаннями. Маленькі дітки вимагають до себе підвищеної уваги і турботи, але ще важче переживає все сімейство, коли у малюка починають різатися зубки. Це один з найскладніших періодів після народження малюка. Як довго ріжуться перші зуби і як пережити цей період? Як розпізнати процес прорізування зубів і не переплутати його ні з якою іншою хворобою, адже іноді симптоми можуть вказувати на зовсім інші захворювання – від ГРВІ до кишкових розладів?

Кожна дитина – це індивідуальність

У сучасній педіатрії та психології дуже часто можна почути думку, що кожна дитина – це індивідуальність. Вже з пелюшок малюкові прищеплюють розуміння того, що він самостійний чоловічок, хоча поки що і такий беззахисний. Його думка вже потрібно поважати, а до вимог і потреб прислухатися. Індивідуальність проявляється і в прорізуванні зубок, адже у одних діток це може бути абсолютно безболісний і непомітний процес, а в інших він може супроводжуватися плачем, зміною поведінки, підвищенням температури, проносом та іншими супроводжуючими симптомами. У кожному разі в цей час малюк потребує особливої турботи і підвищеної уваги.

Прорізування зубок – це величезні зміни в організмі малюка і терпіння батьків в будь-якій ситуації має стати просто правилом номер один, а вже як довго ріжуться перші зуби залежить тільки від індивідуальних особливостей організму малюка і його спадковості. У одних цей процес займає по декілька днів на 1 зуб, в інших відразу ж з’являється по кілька зубів, а є й такі, які мучаться з одним зубчиком протягом місяця і навіть двох-трьох.

Як визначити прорізування зубок

Дуже важливо розуміти, що прорізування зубів – це аж ніяк не простий процес. Спочатку зуби проростають з кістки черепа в ясна, що вже викликає занепокоєння і неприємні відчуття у дитини, а потім зуби прорізуються через ясна на поверхню. Як правило цей процес викликає роздратування у малюка і він намагається засунути в рот все, що трапляється йому на шляху з метою почухати ясна.

Самі звичайні прорізувачі для зубок допоможуть полегшити страждання дитини і позбавлять його батьків від багатьох неприємностей, наприклад попадання мікробів через сторонні речі в роті. Можна використовувати також прорізувач з водичкою всередині, який попередньо необхідно охолодити в холодильнику. Прохолода заспокоює свербіж і дитина стає спокійніше.

Сучасна фармацевтична промисловість пропонує масу препаратів, якими досить змащувати ясна малюка кілька разів на день. Ну а бабусі рекомендують давати в ручки дитині звичайний сухарик або сушку і дитина з задоволенням буде точити ясна об них.

Поганий сон, дратівливість, раптове підвищення температури і рясне слиновиділення – все це ознаки прорізування зубок. Період таких занепокоєнь у різних дітей триває по різному, але з появою зубів симптоми пропадають, а дитина заспокоюється. Тепер необхідно стежити за тим, щоб малюк випадково щось не відкусив і не проковтнув, а це вже зовсім інші турботи і етап у житті малюка і його батьків.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...