Як допомогти малюкові заснути

Як допомогти малюкові заснутиОдним з головних компонентів правильного розвитку малюків до року є здоровий сон. У перші місяці свого життя немовля більшу частину часу витрачає на сон, ніж на неспання.

Правда, не всі батьки можуть так просто змусити малюка заснути. В цьому допоможуть існуючі вірні і перевірені поколіннями способи.

Спосіб №1

Груди матері. Один з найбільш вірних і надійних способів для грудних дітей. Адже в цей момент малюк не тільки п’є смачне і корисне молочко, а й відчуває мамині дотики, які дають йому відчуття упевненості, турботи і любові.

Спосіб №2

Спільний сон. Цей спосіб ідеальний як для малюка, так і для його мами. Адже завдяки спільному сну не доведеться підбігати до кричущого малюка, що значно поліпшить якість відпочинку самої мами. А дитині тільки і потрібно щоб найближча для неї людина була весь час поруч.

Спосіб №3

Заколисування. До такого способу відходу до сну діти швидко звикають, але це лише тимчасове явище. Адже для малюка головне відчувати тепло, яке виходить від мами і, звичайно ж, любов. Велике почуття і потреба всіх живих істот на Землі, а для маленької крихти особливо (адже не дарма він дев’ять місяців перебував в маминому животику, де звик до того, що заколисування і почуття любові досить часте явище).

Спосіб №4

Масаж. Ще одним непоганим ритуалом перед сном є заспокійливий масаж. Бажано змастити руки дитячим кремом або олією, але можна звичайно обійтися і без цього. Головне щоб руки були теплими. Починаючи з маленького личка і закінчуючи ніжними п’яточками мама, погладжуючи свого малюка і примовляючи ніжні слова, подарує малюкові спокій і почуття захищеності.

Спосіб №5

Провітрювання. У теплу пору року бажано тримати вікна відкритими і вдень, і вночі. Якщо ж на вулиці стоїть погана погода або взагалі мороз, то сеанси провітрювання варто продовжувати десять-п’ятнадцять хвилин. Непоганою звичкою для мами стане провітрювати кімнату, де буде спати її малюк за півгодини до сну.

Спосіб №6

Мелодії для сну. Колискова перед сном – ритуал, відомий ще з давніх часів. Правда, не тільки колискові можуть допомогти малюкові заснути. Класична мелодія начебто Місячної сонати теж непоганий помічник для того щоб дитина швидше заснула. Та й на просторах всесвітньої павутини зараз можна знайти чимало мелодій для малюків, які допоможуть заспокоїтися і скоріше зануритися в світ казкових мрій.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...