Як допомогти малюкові після укусу бджоли

Як допомогти малюкові після укусу бджолиУкус бджоли – це не тільки неприємні і хворобливі відчуття. У багатьох дітей розвивається реакція, яка являє собою почервоніння і набрякання в області укусу. При укусах одночасно кількома бджолами дуже часто настає токсичне ураження отрутою.
Як правило бджола починає свою атаку в разі небезпеки для її життя. Наприклад дитина випадково придавила її рукою або спробувала проковтнути зі шматочком солодкого пирога. У такий момент бджола дістає своє жало і направляє в сторону дитини. Слід зазначити, що після укусу в шкірі залишається не тільки жало, але і мішечок, з якого відбувається виділення токсичної отрути.
Реакція на укус залежить від індивідуальної непереносимості і від кількості укусів. Як правило, найбільш складним випадком є ураження слизових оболонок, що призводить до появи миттєвого набряку.
Після укусу дитина може відчути різке запаморочення, нудоту, задишку, з’являються судоми в кінцівках. Такі симптоми повинні стати сигналом для негайного звернення за професійною допомогою до лікаря. Найчастіше такі ознаки викликають масові укуси.
При одиничному укусі необхідно відразу ж дістати жало з шкірної тканини разом з мішечком, в якому містяться отруйні речовини. При цьому дії повинні бути акуратними і чіткими, щоб не зламати зазубрене жало. Для витягування залишків отрути і її нейтралізації доцільно використовувати шматочок цукру або кашку з соди і води. Для зняття набряклості використовується шматочок льоду, який знімає почервоніння і свербіння в області укусу.
Серед народних засобів застосовують сік подорожника, цибулі або петрушки, яким змащуються місця укусів. Також помітний позитивний результат при змащення сірки з вуха. Ці засоби дозволяють позбутися неприємних відчуттів і знизити больовий синдром у дитини.
Таким чином не варто чекати появи перших ознак укусу бджоли, слід відразу надати маляті першу медичну допомогу. Це дозволить знизити ступінь тяжкості наслідків і полегшити стан дитини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...