Як допомогти дитині впоратися з наслідками шкільного цькування

Як допомогти дитині впоратися з наслідками шкільного цькуванняШкільне цькування, іншими словами підлітковий буллінг – поширене явище. І дуже небезпечне: відомо чимало випадків, коли знущання однолітків приводили дітей до серйозних психологічних і фізичних травм, і навіть до самогубства. Батьки, будьте в курсі шкільних взаємин своєї дитини і вчасно реагуйте на негативні ситуації!

Наслідки буллінгу можуть залишити відбиток на все життя. Саме тому так важливо підтримати підлітка і допомогти йому пережити негативний досвід взаємин з однолітками.

На особистому досвіді

Діти, і особливо підлітки, так «влаштовані», що набагато охочіше прислухаються до порад своїх однолітків (або до людей трохи старше себе), ніж до настанов дорослих. У цьому сенсі книга Айджі Майрок «Чому я?» може стати прекрасним помічником для тих дітей, хто в силу обставин став жертвою шкільного цькування. Оскільки автор сама не з чуток знає про страхітливі подробиці підліткового переслідування і буллінг.

Будучи частим об’єктом знущань, ледь закінчивши школу, Айджі прийняла рішення поділитися своїм досвідом з іншими підлітками – в надії, що це допоможе багатьом дітям або уникнути насмішок і принижень в школі чи у дворі, або пережити їх без наслідків. Так на світ з’явилася добра і надихаюча книга «Чому я?».

Корисні поради Айджі Майрок

Ця книга допоможе дитині усвідомити, що вона ні в чому не винна, як і безліч інших жертв шкільних знущань, і навчить не опускати руки навіть у найскладнішій ситуації.

Автор дає конкретні поради, які допомогли їй самій пережити низку знущань з боку однолітків. Серед них:

  • Обов’язково займайся улюбленою справою. Кожен день!

Автор книги справедливо вважає, що ніщо так не додає сили і натхнення в будь-якій ситуації, як справжнє хобі, улюблена справа, справжнє захоплення. Мало того, що сам процес відволікає від негативних переживань і «чорних» думок з приводу знущань, це ще й прекрасний шанс розширити коло спілкування, знайти однодумців і добрих товаришів.

«Дізнайся, які секції і гуртки є у тебе в школі. Спробуй сходити на ті з них, які здадуться тобі цікавими. Шкоди від цього точно не буде. Не сподобається – кинеш. Сподобаються кілька – ходи в усі. Так ти будеш більше часу проводити із задоволенням. Постарайся вибрати групу, куди ходять люди, з якими ти не перетинаєшся під час шкільних уроків. Секції та гуртки – це цінна можливість розширити коло спілкування».

Не жалкуйте грошей на спортивне екіпірування для дитини, це окупиться сторицею. Завжди можна придбати спортивні товари і амуніцію в онлайн магазинах типу http://tosi-tosi.com.ua.

  • Підключай фантазію і думай про себе в майбутньому!

Над Леді Гага знущалися в школі, і в одному з інтерв’ю вона сказала, що у неї «залишилися шрами на все життя». Проте вона вижила, впоралася і навіть відкрила фонд допомоги жертвам шкільного насильства. Крім грошей її фонд надає жертвам шкільних знущань безкоштовні майданчики для творчості в Інтернеті.

Якщо у дитини є проблеми з однокласниками, їй потрібно іноді уявляти своє майбутнє: себе дорослою, нових друзів, улюблену роботу, успіх. Це допоможе зібратися з силами і зрозуміти: будь-які неприємності пройдуть. Айджі пише, що уявляла, ніби розмовляє з собою з майбутнього, і це надавало їй впевненості в сьогоденні.

  • Не чекай, поки фізична загроза стане реальністю!

Джесіку Сімпсон однолітки закидали яйцями, а Майлі Сайрус розповідала в одному з інтерв’ю, що рослі однокласниці не просто знущалися над нею, але навіть намагалися заподіяти фізичну шкоду. Айджі Майрок теж не раз отримувала від однолітків загрози фізичного насильства, і навчилася правильно реагувати на їх.

«Якщо на тебе нападуть в прямому, фізичному сенсі слова, ні в якому разі не намагайся «розібратися» своїми силами! Негайно повідом про це вчителя. Негайно – тобто відразу ж. Якщо не доб’єшся реакції на місці, йди до класного керівника або до директора. І не після уроку, а цієї ж секунди. Шкільні бійки часто переростають в злочин проти життя і здоров’я.»

Як уникнути цькування в Інтернеті

У Мережі ми практично беззахисні. Кривдники можуть надсилати погрози та образи, поширювати безглузді чутки, викладати компрометуючі фотографії або відео (саме так вчинили однокласники Алі Лохан, молодшої сестри Ліндсі Лохан). Цькування в Інтернеті – сьогодні це один з найбільш небезпечних видів переслідування, який травмує душу підлітка нітрохи не менше, ніж реальний буллінг в шкільних стінах.

Природно, що найефективніший і швидкий вихід з цієї ситуації – видалення своїх акаунтів з соцмереж.

А якщо підлітку все-таки важлива його присутність в соціальних мережах – допоможіть йому “замаскувати” свою особистість: разом придумайте псевдонім і оригінальну аватарку.

«Якщо ти не хочеш зовсім йти в підпілля, тобі потрібно ретельно вивчити налаштування обмеженого доступу в соцмережах. Нічого дивного і параноїдального тут немає – знаменитості і громадські діячі, наприклад, часто використовують обмеження доступу на свої сторінки. У відомих людей є шанувальники, але є і вороги. Так що і на них бруд ллється потоками – вони твої товариші по нещастю».

Більше корисних порад і надихаючих думок, які стануть в нагоді не тільки підліткам, але також їх батькам і шкільним психологам, ви знайдете в книзі Айджі Майрок «Чому я?».

Поділитися в...

Вас може зацікавити...