Як допомогти дитині подолати образу

Як допомогти дитині подолати образу З почуттям образи кожен стикався. А якщо у вас є дитина, то ви точно можете уявити ці надуті губки і сумні очі, які дивляться у відповідь на будь-яке ваше «нехорошу» дію. Що ж робити, якщо образи уникнути все-таки не вдалося? Як допомогти дитині подолати це почуття?

У цього неприємного слова є різні визначення, але спільним для всіх є неприємність, біль, і навіть агресія. Найчастіше образа – це результат невідповідності певних очікувань від людини та її реальної поведінки.

Образа як почуття починає проявлятися у дошкільнят після п’яти років. Це пов’язано з інтенсивним формуванням особистості дитини, яка починає потребувати в тому, щоб її хвалили, шанували, потребуватиме визнання з боку оточуючих його людей.

Щоб допомогти дитині подолати почуття образи, важливо знати, до чого вона може призвести і ні в якому разі не залишайте дитину наодинці з цим почуттям, але й не потурайте всім її капризам, інакше з неї виросте шантажист. Ваше завдання навчити її розуміти і прощати, інакше образливість може ускладнити її майбутнє життя. Показуйте вашому синові або дочці кожен день на своєму прикладі, як потрібно поводитися з оточуючими, вчіть толерантності з перших років життя.

Поговоріть по душах, проаналізуйте причину образи, а якщо не вийде розговорити ваше чадо, то сходіть на прогулянку, а краще на атракціони.

І нарешті, фантазуйте. Розкажіть дитині про те, що образи – це сміття, яке треба викидати. Намалюйте образу на папері, розірвіть і викиньте у відро, або зробіть паперовий літачок і запустіть його в небо разом з образою.

Якщо ж образи повторюються по одному і тому ж приводу, варто задуматися, може, ви дійсно мало приділяєте часу спілкуванню зі своєю дитиною, чи, може, зовсім не кажете, яка у вас гарна дочка, або який сильний син? Якщо відповідь позитивна, то ви ризикуєте виростити невпевнену в собі людину. Хваліть своїх діток, заохочуйте добрі вчинки і пам’ятайте: головне, що допоможе вам легко справлятися з дитячими образами, звичайно, їх профілактика і довірчі відносини.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...