ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ НЕ ВІДВОЛІКАТИСЯ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Вчитися вдома, як і працювати, з одного боку – зручно, з іншого – є маса моментів, які відволікають.

Поки світ переживає пандемію, дітям раз у раз доводиться вчитися дистанційно. Але цей час не можна сприймати як канікули, тому що такий стан справ може затягнутися, а навчальний процес не чекає.

У той же час дітям важко зосередитися на навчанні, присвячувати їй кілька годин в день, коли контроль мінімальний, а моментів, які відволікають, багато.

Як допомогти дитині зосередитися на заняттях?

Підтримуйте контакт з дитиною, розмовляйте, тіште

Школа – це не тільки заняття, але і соціалізація. Втрачаючи її, дитина може впадати в апатію і тривожність. Батькам потрібно поставитися до цього з розумінням. Іноді дитині буде потрібно просто полежати і відпочити, бо межа між навчанням і відпочинком стерлася, дім перестав сприйматися як місце для розслаблення.

Важливо працювати з емоціями дитини: проговорити їх, втішити, зняти зайву напругу. Добре піднімає «бойовий дух» фізична активність, настільні ігри, спілкування з родичами і близькими друзями.

Дотримуйтеся розпорядку дня

Якщо пускати день на самоплив, то навчання постійно буде відкладатися. Для нього повинні бути виділені обов’язкові години, як і для спорту, відпочинку, спілкування з друзями. Заняття не повинні займати весь вільний час школяра.

Тримайте себе і дитину в ресурсі

Для цього ресурс потрібно поповнювати: змінювати види активності, дивитися навчальні відео замість читання книжок, слухати музику, дивитися кіно, займатися домашніми справами, спортом, іграми для всієї родини.

Тримайте зв’язок з учителями

Для педагогів нинішня ситуація теж нова і незвична, їм теж важко працювати з дітьми дистанційно. Постарайтеся вникнути в те, як проходить процес навчання, і дати вчителю зворотній зв’язок, щоб він міг поліпшити свою роботу.

Обладнайте місце для навчання

Продуктивність уроку зведеться до нуля, якщо дитина буде дивитися його онлайн, сидячи в піжамі у власному ліжку. Домовтеся з нею, що до початку занять потрібно готуватися, як до звичайної школи: поснідати, зробити всі гігієнічні процедури, переодягнутися, розім’ятися – і тоді приступати.

Звичайно, найкраще вчитися на робочому місці, щоб не відволікатися постійно на зайві предмети. І візьміть собі за правило не відволікати дитину на якісь домашні дрібниці, якщо у неї урок.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...