Як доглядати за шкірою новонародженого

Як доглядати за шкірою новонародженогоДля того, щоб правильно доглядати за шкірою новонародженого, необхідно ні на секунду не забувати, що вона дуже ніжна і ранима. Одяг дитини завжди повинен бути м’яким і натуральним, а шви на ній повинні знаходитися зовні. Що стосується гігієни шкіри, для дитини це дуже важливий момент, оскільки здорова шкіра – це головний бар’єр і захист його організму від інфекції.

Отже, давайте розберемося, як потрібно доглядати за шкірою дитини протягом дня.

Ранок потрібно починати з умивання. Починаємо з очей дитини. Беремо чистий ватяний тампон і змочуємо його в теплій кип’яченій воді. Протираємо очки по черзі, при цьому для кожного ока потрібно брати новий тампон. Це попередить можливу передачу інфекції від одного ока до іншого. Протирати очки необхідно від зовнішнього кута до внутрішнього.

Якщо у вашої дитини накопичуються білі виділення у внутрішньому куточку очей, можна використовувати для протирання відвар ромашки. Також, якщо очки "закисають", можна спробувати закапати їх грудним молоком.

Після того, як ви закінчили з очками, можна переходити до догляду за носиком новонародженого. У ньому можуть накопичуватися скориночки, які необхідно видаляти, щоб дитина могла вільно дихати. Прочищають носик звичайно тугим джгутиком з вати. Вушні палички для цих цілей не годяться, оскільки шкіра дитини ще дуже ранима, а носові ходи дуже вузькі. Змочуємо ватку дитячим маслом – це розм’якшить скориночки і дозволить їх безболісно видалити.

Після цього змочуємо ватяний тампон кип’яченою водою і протираємо все личко.

Протягом же всього дня необхідно стежити за тим, щоб шкіра пахових складок і сідниць залишалася чистою і сухою. Ці місця у дитини якнайбільше схильні до агресивної дії сечі і калу. Тому брудні пелюшки і підгузки необхідно міняти регулярно.

Після того, як дитина покакала, шкіру сідниць і пахових складок потрібно гарненько промити під проточною водою з дитячим милом. При цьому ваші рухи під час миття повинні бути обов’язково направлені спереду назад – це попередить попадання мікробів з анального отвору на область статевих органів.

Після того, як ви промили забруднені місця, дитину потрібно висушити. Для цього використовуйте теплий і м’який рушник. При цьому дитину необхідно не витирати (це для його шкіри дуже велике випробування), а промокати.

Після цього на промиті місця можна нанести зволожуючий дитячий крем. Він заспокоїть подразнення і сприятиме швидкому відновленню шкіри.

Якщо ви знаходитеся не вдома, можете скористатися спеціальними дитячими вологими серветками.

Вечір – звичний час для купання новонародженого. В цей час зазвичай всі домашні в зборі, а дитину, як відомо, купати краще з помічником. Купання звичайно сприяє заспокоєнню дитини і більш хорошому засипанню. Проте якщо ваша дитина не заспокоюється, а, навпаки, перезбуджується від цієї процедури, можете її перенести на будь-який слушний для вас час.

Джерело: Сайт "Мій малюк"

Поділитися в...

Вас може зацікавити...