• Без категорії

Як доглядати за дітьми, хворими на СНІД

Як доглядати за дітьми, хворими на СНІДМаленьких дітей потрібно брати на руки, грати з ними, цілувати, обіймати, годувати і вколисувати перед сном. Коли вони підростуть, то повинні грати, заводити друзів і ходити в школу, як звичні діти. Діти з ВІЛ все одно залишаються дітьми і повинні відчувати до себе таке ж відношення, як інші діти в сім’ї.

Догляд за дітьми, хворими на СНІД, мало чим відрізняється від догляду за дорослими, проте є деякі моменти, на які слід звернути увагу.

Стеж за будь-якими змінами самопочуття дитини або її реакцією. Якщо помітиш що-небудь незвичайне, повідом про це лікаря. Для хворих на СНІД дітей маленькі неприємності можуть швидко обернутися великими проблемами. Стеж за проблемами з диханням, підвищеною температурою, незвичайною сонливістю, діареєю, зниженням апетиту. Запитай у педіатра, за якими ще змінами необхідно спостерігати. Перш ніж робити дитині щеплення або проводити бустер-вакцинацію (включаючи вакцинацію проти поліомієліту) проконсультуйся з лікарем.

Деякі вакцини можуть привести до хвороби дитини. ВІЛ-ПОЗИТИВНА дитина і інші члени сім’ї ніколи не повинні проходити вакцинацію від поліомієліту. М’які і пухнасті іграшки накопичують пил і мікроби, які можуть привести до хвороби дитини. Краще купувати пластикові іграшки, які можна мити. Якщо у дитини є м’які іграшки, якомога частіше пери їх в пральній машині і тримай в чистоті. Не підпускай дитину до котячого туалету або ємності з піском, яка використовується як туалет для домашньої тварини. Запитай у педіатра, як краще поступити з тваринами, що живуть в будинку. Прагни захистити дитину від інфекційних захворювань, особливо від вітрянки. Невідкладно повідом доктора, якщо ВІЛ-інфікована дитина виявилася поблизу від хворого на вітрянку. Вітрянка може виявитися смертельною для дитини з ВІЛ. Перев’язуй всі порізи і подряпини на тілі дитини, спершу промивши їх теплою водою з милом. Використовуй рукавички, якщо рана кровоточить (для загоєння можна використовувати мирамистин).

Догляд за хворою дитиною – дуже важкий тягар для того, хто любить цю дитину. Тобі буде потрібна допомога і емоційна підтримка. Ти не самотня з своєю проблемою. У групах підтримки знайдуться люди, готові тобі допомогти.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...