Як дізнатися день зачаття дитини

Як дізнатися день зачаття дитиниЯкщо зачаття відбулося природним способом, то батьки, швидше за все, не будуть знати його точний день. Тим не менш, в гінекології існують методики підрахунку передбачуваного віку дитини в утробі матері, за допомогою яких можна зрозуміти, коли малюк був зачатий.
Розрахунок дати зачаття відбувається інакше, ніж визначення терміну вагітності. Лікар веде відлік строку, починаючи з останніх місячних, що автоматично трохи збільшує передбачуваний термін вагітності. У той же час визначення дати зачаття залежить, насамперед, від часу овуляції.
Час настання овуляції залежить від довжини вашого циклу і зазвичай припадає на його середину. Наприклад, якщо у вас менструація настає кожні тридцять днів, то овуляція, швидше за все, доведеться на п’ятнадцятий-шістнадцятий день після її початку. Для короткого циклу у двадцять чотири дні вихід яйцеклітини зазвичай припадає на 10-12 день після початку менструації. Для жінок з нестабільними місячними дату овуляції можна вирахувати тільки приблизно.
Навіть знаючи точну дату здійснення статевого акту, ви можете не знати момент самого зачаття. Це відбувається тому, що сперматозоїди можуть жити в організмі жінки і залишатися здатними до запліднення протягом п’яти днів. Отже, навіть при єдиному незахищеному статевому контакті протягом місяця ви маєте, як мінімум п’ять можливих днів зачаття.
З найбільшою ймовірністю можна визначити дату, знаючи і момент овуляції, і день статевого акту, під час якого сперматозоїди могли потрапити в організм жінки.
Також уточнити дату зачаття можна за допомогою УЗД. Під час цього дослідження гінеколог отримує інформацію про розвиток дитини, і за його розмірами може судити про термін вагітності. Тим не менш, цей метод теж може давати збої, адже всі діти розвиваються зі своїми особливостями, і деякі з них можуть бути більшими, ніж належить для їх часу розвитку.
Для автоматизації розрахунку часу зачаття створені різні онлайн-калькулятори. Вам необхідно буде ввести інформацію про дату останніх місячних і тривалості менструального циклу, а далі система зробить розрахунок автоматично.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...