Як дитячі страхи і комплекси впливають на створення сім’ї у дорослому віці

Як дитячі страхи і комплекси впливають на створення сім'ї у дорослому віціПсихологи твердо впевнені, що різні невирішені емоційні проблеми, що беруть початок в глибокому дитинстві, безпосереднім чином впливають на все подальше життя людини, в цілому, і на сімейні відносини, зокрема. На які якості слід звернути особливу увагу, як впоратися з дитячими комплексами? Про це наша стаття.

Комплекс неповноцінності і завищена самооцінка

Для дитини головними арбітрами і мірилом «правильності» завжди є його батьки. Не має жодного значення той факт, що самі дорослі можуть бути деколи дуже далекі від ідеалу. Їх слова – перша і остання інстанція для крихти. Тому дуже важливо стежити за тим, як ви звертаєтеся до свого малюка, за що хвалите, як часто лаєте. Вкрай важливо вміти підтримати дитину, частіше хвалити, але й не перестаратися при цьому.

Психологи рекомендують звертати увагу на взаємозв’язок позитивної оцінки і “правильних” дій дитини. Наприклад, вивчив віршик, помив посуд, навчився зав’язувати шнурки. Не варто хвалити малюка за те, до чого він не докладав зусиль: «у тебе такі гарні очі і носик”, “ти наймиліша дівчинка у дворі».

Якщо крихту занадто часто лаяти, нехай навіть з самих благих спонукань, вона виросте невпевненою в собі, з комплексом провини. Дівчинка, якій з дитинства тикали «ти товста, їж менше, а то нікому не будеш подобатися» має чудові шанси угробити в майбутньому відносини навіть з хорошим чоловіком через свою вічну звички бути у всьому винуватою. Часто такі діти подовгу шукають партнера, а то й зовсім не можуть створити повноцінну сім’ю.

Інший приклад. Коли малюка хвалять незаслужено, у нього з’являється думка про своє виключне становище. Ви напевно зустрічалися з цим типом особистостей, яким все кругом зобов’язані. Тривалий час вони можуть уживатися лише з глибоко закомплексованими людьми, що свято вірять у неможливість мати щось краще.

Інтимні стосунки

Останні роки життя дуже змінилися завдяки, всім відомої, сексуальної революції. Якщо раніше дітям розповідали історії про лелеку і капусту, то тепер сучасні батьки купують малюкам гарні, адаптовані для різних віків, книги з картинками і на тому вважають своє завдання виконаним. У той же час ні бажання, ні вміння поговорити з малюком на цю тему немає. Куди простіше налякати його страшилкою: “Не сунь туди руки – всохне». Як результат у малюка може почати формуватися негативне ставлення до власного тіла. І, відповідно, проблеми в сексуальному плані в дорослому житті.

Якщо ж і надалі чоловік або жінка не впораються з комплексами і, з якоїсь причини, отримають від свого партнера підтвердження власної неповноцінності, то результатом може стати навіть невмотивована жорстокість і агресія.

Що робити

Можливо, читаючи цю статтю, ви згадали кілька неприємних моментів з власного дитинства. «Виходить у мене ніколи не буде повноцінної сім’ї?» – Запитаєте ви. Звичайно ж буде. Кожного з нас за щось лаяли в дитинстві чи хвалили не зовсім заслужено. Якщо ви відчуваєте, що у ваших проблем «глибоке коріння» постарайтеся поговорити про це з партнером. Уміння озвучувати свої образи та побажання, а також уважно слухати – запорука успіху як у сім’ї так і в житті.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...