Як дитина харчується в утробі матері

Як дитина харчується в утробі матері Під час внутрішньоутробного розвитку всі необхідні поживні речовини плід отримує з материнського організму. Раціон вагітної жінки повинен бути різноманітним і збалансованим. У їжі повинні бути присутніми вітаміни і мінерали, при цьому вживання копченостей, прянощів і солінь потрібно звести до мінімуму. Дотримання цих рекомендацій дуже важливе для повноцінного внутрішньоутробного розвитку дитини.

Розвиваючого в матці плоду постійно потрібна певна кількість вуглеводів, білків, жирів, мінеральних речовин і вітамінів. У перші п’ятнадцять днів після запліднення, поки яйцеклітина ще не імплантувала в стінку матки і не встигла обзавестися плацентою, вона бере необхідні речовини для росту з власної потовщеної внутрішньої оболонки – жовткового мішка.

Починаючи з четвертого тижня, кисень і поживні речовини ембріон отримує через ворсинки хоріона, який згодом перетвориться в плаценту. Це дивовижний орган, який можна назвати надійною обителлю малюка, адже плацента не тільки захищає його, але і є основним органом, через який йде обмін між плодом і матір’ю. Через плаценту до плоду надходять необхідні для отримання енергії і будови тканин речовини, крім цього, всі продукти метаболізму теж виводяться через плаценту. Її називають ще дитячим місцем. Вона є тимчасовим органом, який з’являється і функціонує лише на час вагітності.

Безпосереднє живлення плода відбувається через пуповину, яка прикріплена до плаценти. Пуповина містить одну вену і дві артерії. Через пупкову вену до органів плода тече насичена киснем артеріальна кров, а по артеріях – венозна кров. Вона тече вже дитині до плаценти і містить продукти обміну речовин плоду. Протягом вагітності ширина і довжина пуповини збільшується разом із зростанням малюка. До моменту народження її довжина може становити від 30 сантиметрів до 1 метра.

Під час вагітності, виходячи з потреб дитини, змінюється і плацента. Якщо в раціоні вагітної жінки не вистачає поживних речовин, то плацента може не досягти свого повного розвитку, що негативно позначиться на плоді. Крім цього, при недостатньо збалансованому раціоні майбутньої матері, в роботу включаються аварійні механізми, які руйнують жирові запаси в її організмі. У цьому випадку відбувається вироблення побічних продуктів – кетонових тіл, які при великій концентрації в крові можуть принести істотну шкоду малюкові, наприклад, призвести до розумової відсталості. Саме тому правильне харчування вагітної жінки є необхідною умовою благополучного внутрішньоутробного розвитку дитини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...