• Без категорії

Як діти переживають розлучення батьків

Як діти переживають розлучення батьківНа жаль, не всі шлюби виявляються міцними. Деякі подружжя, стикаючись з певними труднощами сімейному житті, приймають рішення про розлучення. Якщо в сім’ї є діти – для них це величезна душевна травма. Розлучення відбивається на психічному і фізичному здоров’ї дитини. Особливості переживання розставання батьків залежить від віку дитини.

У дітей дошкільного віку, як правило, спостерігаються прояви страху, порушення сну, вони частіше вередують і їм необхідна величезна увага з боку оточуючих. Маленькі діти вбачають свою провину в розлученні своїх батьків, і те, що вони вже не одна сім’я. Щоб пояснити маленькій дитині, чому батьки розлучилися, слід сказати: «Папа не буде більше з нами жити. Але він тебе любить, він буде до нас приходити, і ти часто будеш його бачити і спілкуватися».

Діти старшого віку проявляють свої особливості, переживаючи розлучення батьків. Вони схильні відчувати побоювання, що більше не побачать маму чи тата або залишаться зовсім одні. Для дітей шкільного віку внаслідок розлучення батьків характерний прояв агресії, дратівливості, зниження успішності в школі. Нерідко такі діти замикаються в собі і усуваються від зовнішнього світу. Як наслідок стресової ситуації, у дитини можуть розвинутися різні захворювання. Наприклад, гастрит.

Щоб полегшити дитині стресову ситуацію, викликану розлученням батьків, є необхідність в ряді правил:

  1. Ніколи не варто з’ясування відносин при дитині. Також в її присутності утримуйтеся від різких висловлювань щодо вашого колишнього чоловіка або дружини.
  2. Незнайома ситуація формує у дітей страхи. Тому поясніть дитині, що так трапляється, в цьому ніхто не винен. Але обоє батьків і раніше її люблять і будуть поруч навіть не дивлячись на те, що один з них буде проживати далеко.
  3. Варто знаходити час для своєї дитини і ставиться з розумінням до проявів у неїя гніву, непослуху. Це результат кризового для дитини періоду.
  4. Ні в якому разі не обмежуйте зустрічі дитини з колишнім чоловіком. Дітям, для стабілізації психологічного стану, важливо відчувати підтримку і любов обох батьків.
  5. Корисним для дитини буде поговорити про розлучення батьків з близьким другом або родичем, наприклад з бабусею чи дідусем.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...