Як читати думки

Як читати думкиБувають такі випадки в житті, коли мимоволі замислюєшся: “Ну чому я не вмію читати чужі думки?” Адже володіючи таким даром, не потрібно буде гадати: що, хто, про кого думає. Насправді, у всіх є можливість, якщо не читати думки, то дізнаватися наміри точно. Правда, людина, як створіння досить лінива і бажає набути все відразу, пропускає повз себе таку можливість, адже цьому потрібно довго і наполегливо вчитися.

Ні, мова не піде про екстрасенсорику або інші сумнівні для більшості науках. Все набагато простіше, від того і менш привабливіше – проста психологія. До речі, вже на протязі багатьох століть політики та інші публічні люди успішно орудують цими знаннями.

Вербальна комунікація – це те, що люди говорять, тобто слова. Перед тим, як сказати щось, мозок ретельно обмірковує, щоб не видати справжнє ставлення до людини. Через те, що люди один одного часто обманюють, вони не схильні вірити контрольованими людиною – словами. Тому все більше звертають на “несловесне” спілкування.

Невербальна комунікація – це мова рухів тіла: жести, міміка, пози, що здійснюються в момент мовлення. Саме вони доповнюють вербальну комунікацію, а при невідповідності сказаного і показуваного – викривають. Принадність невербальної комунікації полягає в тому, що людина не може її контролювати. Звичайно, є винятки, коли публічні люди заучують позитивно впливаючі жести перед виступом. Але навіть у таких випадках досвідчені в цій галузі люди помітять те, що випадково “покаже” тіло політика. До речі, вони також спокійно відрізнять завчену міміку від справжньої.

Нікого не здивує, якщо людина почухає ніс. Але якщо це зробить хлопець перед дівчиною під час бесіди на тему “Де ти був минулої ночі”, то відповідь очевидна – він бреше. Звичайно, враховуються різні нюанси – може у когось на щось алергія, і тому ніс свербить.

Учнів часто дивувало – ну як вона знає, що я не слухаю урок? Насправді вчителі, в силу того, що в університеті вивчали психологію, навчилися вловлювати деякі жести, які їм знадобляться. Наприклад, нудьга виражається, якщо людина сидить, спершись на руку.

Існує величезна безліч дрібних проявів міміки, які людині не дано вловити; їх можна помітити і “ідентифікувати” тільки при багаторазовому перегляді відеозапису. Але звичайній людині потрібно обов’язково навчитися розбиратися хоча б в ази, щоб не вірити красивим словам при явному протиріччі жестів. Якщо ж людина набереться терпіння, щоб зазирнути глибше, можна в кінцевому підсумку уславитися “проникливим”, що теж не завжди добре. Адже іноді хочеться сліпо довіритися людині і не бачити, що кожен другий – брехун.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...