• Без категорії

Як чистити вуха малюкам

uskoДобре відомо, що причиною більшості отитів є неправильне чищення вух. У всьому світі медики знають, що вуха —  це система,яка самоочищається, і чистити можна тільки вушну раковину, тоді і небезпека пошкодити вухо відпаде сама собою.

Система самоочищення влаштована наступним чином. У вусі є сірчані та сальні залози, які, виділяючи особливий секрет, захищають вухо від ушкоджень. Усередині вуха постійно оновлюються клітини епітелію. Скронево-нижньощелепний суглоб, як у дорослого, так і у дитини, влаштований таким чином, що його будова сприяє процесу самоочищення. Під час їжі, кашлю, розмови або сміху щелепу здійснює певні рухи, що «виганяє» зайву сірку і клітини епітелію.

Найчастіше сірчані пробки утворюються через неакуратне використання ватних паличок. Найбільш неправильним і небезпечним для здоров’я є наступна звичка: купивши ватяні палички, змочити їх у перекисі водню і після цього подлубатися у вусі. Ні в якому разі не робіть так, особливо якщо ви хочете почистити вушка маленькій дитині.

Оскільки секрет, що накопичився в процесі самоочищення, виходить у вушну раковину, її і треба помити, коли ви купаєте малюка. Власне, досить ваших пальців і води, ніякі інші засоби для цього не потрібні.

Також можна придбати спеціальні турунди — ватно-марлеві тампони з обмежувачами, щоб не можна було проникнути всередину вуха. А щоб шматочок вати не залишився всередині, його загортають у марлю.

Усі складочки, а також звивини вушної раковини дитини треба очищати ватним або марлевим тампоном, злегка змоченим у воді. У випадку, якщо шкіра за вушками лущиться, необхідно змастити її олією, добре, якщо вона буде з додаванням календули або ромашки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...