ЯК БУТИ МАМОЮ І ВСЕ ВСТИГАТИ

Як мамі все встигнути? Не витрачати більше 15 хвилин на ряд речей.

В добі завжди буде 24 години, тому неможливо все встигнути, якщо ви не будете відслідковувати, скільки часу і на що витрачаєте.

Головний секрет продуктивності – витрачати час усвідомлено, не «залипаючи» і не втрачаючи його даремно.

Отже, ось 7 речей, на які кожна мама реально повинна виділяти не більше 15 хвилин в день. Спочатку може бути складно, але потім ви звикнете до такого оптимізованого графіку.

  1. Зачісувати дочку

Ми не беремо до уваги сім’ї, де робити кожен день складну зачіску для дівчинки – обов’язкова традиція, приємна і посильна як для мами, так і для дитини.

Поговоримо про тих, хто зачісує дочку швидше для охайності. Щоб просто розчесати волосся і зав’язати пару хвостиків потрібно від сили 5 хвилин.

Вивчіть кілька нескладних зачісок (5-6), на які зможете витрачати максимум 10-15 хвилин під час зборів. Витрачати більше часу на заплітання кожен день це безглуздо. Як варіант навчіть дочку робити собі зачіску самостійно.

  1. І ще: якщо стоїть вибір змушувати дитину стояти смирно і заплітати, доводячи справу до криків і сліз, або просто відпустити кошлату, завжди вибирайте друге.
  2. Звинувачувати себе

Кожен день у мами маса причин зайнятися самобичуванням: поскандалила з чоловіком або дитиною, а то і зі свекрухою, не встигла зробити прибирання або помити голову, посадила дитину дивитися мультики замість розвиваючих занять, а потім побачила в соцмережах життя якоїсь ідеальної мами і перейнялася почуттям провини.

Якщо ви можете виправити ситуацію (вибачитися, помиритися), то зробіть це. Якщо ситуація не залежить від вас або ви не в силах її змінити, не потрібно через неї турбуватися.

  1. Нити

Всім іноді хочеться понити, поскаржитися на життя, дітей, роботу і т.д. Навіть якщо ви робите це не вголос, а подумки, то все одно регулярно робите. Або шкодуєте себе, звинувачуєте інших або «непереборні життєві обставини».

Але в реальності не буває так, як в ТВ-шоу, що слідом за ниттям з’являється команда професіоналів, які кардинально змінюють вашу зовнішність і життя. Так що все одно доведеться брати себе в руки і частину завдань робити самій, а частину намагатися делегувати близьким.

І чим менше при цьому часу піде на ниття і жалість до себе, тим швидше ви досягнете своєї мети.

  1. Відчитувати дітей

Що б вони не зробили, довше 15 хвилин все одно не стануть вас слухати, тому що увага розсіюється. Та й за цей час цілком можна висловити їм свою думку і невдоволення.

Якщо у вас «накипіло» і хочеться виховувати їх довше, краще взагалі перенесіть цю розмову до моменту, коли ви заспокоїтесь і буде говорити розумом, а не тільки емоціями.

  1. Прибирати будинок

Поняття прибирання як чогось тривалого і важкого тягнеться за нами з дитинства, коли воно було заняттям для всієї родини і затьмарювало цілий вихідний день.

Але ви можете робити його не все відразу, а як би мимохідь. Поки гріється чайник або розігрівається їжа в мікрохвильовці протріть пил на відкритих поверхнях кухні або витріть сліди пальців з кухонних фасадів. Помили посуд, тут же витерли воду на змішувачі і стінах, щоб не залишалося слідів від засохлої води, які доведеться видаляти хімією.

Ви можете розбити прибирання по зонах: в понеділок і середу миєте кухню, кожен раз частинами, по вівторках санвузол, по четвергах спальні, по п’ятницях вітальню. Або в один день витираєте всюди пил, в іншій миєте всюди підлогу, як вам зручніше.

У будь-якому випадку робіть це «забігами» по 15 хвилин. Повірте, цього часу достатньо, щоб зробити прибирання частини квартири. Головне, налаштувати себе на те, щоб робити швидко, але ретельно.

  1. Говорити по телефону

У більшості випадків всю інформативну частину розмови можна запросто вмістити в 15 хвилин. Далі йде вже «розтікання думкою по древу». Ви поговорили з однією людиною півгодини, з іншою, з третьою, з подружкою, з мамою, ще з кимось і у вас півдня пройшло майже безглуздо.

Звичайно, завжди є виправдання і тривалим розмовам, і сидінню в соціальних мережах. Але спробуйте обмежити себе 15 хвилинами в день і побачите, наскільки більше додаткового часу у вас з’явиться.

  1. Фарбуватися

Якщо макіяж займає у вас більше 15 хвилин варто переглянути спосіб, яким ви його наносите. Злегка вирівняйте тон шкіри, зробіть акцент на очі або губи і цього достатньо.

Набагато важливіше і корисніше пити більше води, багато спати, правильно харчуватися і давати шкірі відпочити від косметики. Тоді й не доведеться «маскувати» своє обличчя.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...