Як активізувати гормон радості – серотонін?

Як активізувати гормон радості - серотонін?Як відомо, серотонін – гормон щастя. Коли організм виділяє його в малій кількості, то ми відчуваємо постійну втому, поганий настрій і занепад сил. Коли людина весела, завжди в гарному настрої, то можна сміливо сказати, що в її організмі цього гормону досить. Але навіть тим людям, у яких серотоніну виробляється мало, не варто впадати у відчай. Ви можете самі допомогти своєму організму.

Позитивний настрій

Зворотній зв’язок серотоніну і гарного настрою також доведений. Коли людина оптимістична, часто посміхається і завжди сподівається на краще, то гормон серотонін буде у неї виділятися більше, ніж у песиміста, за рахунок хороших думок і настрою.

Більше сонця

Сонячні промені допомагають вашому організму виділяти серотонін, так що в гарну погоду не варто сидіти вдома. Краще якомога частіше вибиратися на прогулянку. А що ж робити, якщо на вулиці похмуро і на сонце немає натяку? Спробуйте включити лампочки, щоб вся ваша кімната була добре освітлена. Це відмінний вихід, якщо до літа ще далеко.

Спорт

Займаючись фізичними вправами, здорові люди завжди відчувають прилив сил, а все тому, що спорт благотворно впливає на вироблення гормону щастя. Тому регулярні тренування по 2-3 рази на тиждень допоможуть позбутися вам від нудьги. Потрібно вибрати заняття до смаку. Нехай це будуть танці, плавання, бокс, головне, щоб це подобалося вам.

Хороший і міцний сон

Недолік сну провокує вироблення гормону стресу. Щоб цього не допустити, потрібно спати не менше 8 годин на добу. Бажано лягати до 24:00, а вставати на світанку. Уже через місяць практики здорового сну ви помітите, як змінюється ваш настрій.

Продукти харчування

Допомогти вийти з постійного стресу вам також можуть і продукти харчування. Звичайно, самі по собі вони не містять в собі серотонін, але деякі продукти, що містять триптофан, з якого організм виробляє гормон щастя, можуть відмінно вплинути на ваш настрій. Триптофан міститься в нежирному м’ясі, сирі, гречці, бананах, шоколаді, апельсинах, томатах.

Хобі та інтереси

У низці будніх днів дуже важко виділити час для себе і своїх улюблених занять, але для гарного настрою це необхідно робити постійно. Якщо у вас ще немає хобі, то його обов’язково треба завести. Це може бути в’язання, вишивання хрестиком, караоке, настільні ігри та багато іншого. До речі, настільні ігри змусять вас частіше бувати в колі близьких вам людей і друзів, що також допоможе вашому організму виробляти гормон радості.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...