Я вибрати дитяче автокрісло

Я вибрати дитяче автокріслоДля дитини будь-яка аварія набагато небезпечніша, ніж для дорослого. Особливо це стосується маленьких дітей, у яких слабкі м’язи і зв’язки шиї, і при різкому гальмуванні може статися смертельний «клювок» голови з переломом хребта. Тому питання, чи потрібно для перевезення дитини дитяче крісло, не стоїть в принципі, і в багатьох країнах затверджено на законодавчому рівні. Але вибирати автокрісло для маленького пасажира теж потрібно з розумом.

ІДЕАЛЬНЕ БЕБІ-КРІСЛО

Каркас. Ідеальним можна назвати сидіння з основою з алюмінієвого П-подібного профілю: він добре протистоїть скручуванню. Але це в той же час найдорожчий матеріал, тому в кріслах дешевше $ 450 каркас пластиковий. У сертифікованих моделях застосовується ударостійкий пластик.

Спинка. Вона повинна бути анатомічною, інакше малюк буде швидко втомлюватися. Прощупайте рельєф спинки: у нижній частині вона повинна бути злегка втоплена вглиб, на рівні поперекового відділу трохи випирати, потім йти вглиб, а в районі лопаток – вирівнюватися. Тобто повторювати всі фізіологічні вигини хребта. Вибирайте модель з регульованим кутом нахилу спинки для положень сидячи і лежачи. Окремий підголовник дозволяє налаштувати сидіння зручніше, якщо його немає, спинка повинна бути вище головки дитини.

Бічні елементи. Віддайте перевагу кріслу з боковинами. У разі аварії вони захистять від бічних пошкоджень. Добре, якщо є регулювання по ширині: воно дозволяє підлаштовувати крісло під статуру і кількість верхнього одягу.

Ремені. Всі елементи фіксації повинні бути обов’язково м’якими і достатньо широкими, інакше будуть врізатися в тіло. Особливу увагу приділіть ременю, що проходить через пах дитини – він повинен мати додаткові пом’якшуючі протитравматичні накладки. Сама система фіксації може бути триточковою і п’ятиточковою. Більш надійна остання: збільшення кількості точок кріплення і ременів знижує навантаження і на ремені, і на тіло дитини у разі ривка. У спинці обов’язково має бути кілька рівнів фіксування плечових ременів у верхній частині крісла для оптимального регулювання за висотою. Замки бажано вибирати металеві: вони міцніші за пластикові. Перевірте, чи легко ви з ними справляєтеся – це важливо на випадок термінової евакуації з автомобіля.

Чохол. В ідеалі має бути знімним для зручного чищення та прання і виготовлений з натуральних тканин. Тоді він буде добре пропускати повітря і не липнути до тіла. На відміну від вінілового покриття. Незважаючи на естетичні переваги, також для чохла погано підходить велюр: він швидко забруднюється і погано чиститься.

Клеймо. Обов’язково зверніть увагу на наявність клейма “Testet & approved ECE-R44 / 3 (або просто ECE-R44 / 3)”. Його наявність гарантує, що крісло відповідає європейському стандарту безпеки, який був прийнятий в жовтні 1998 року на конгресі “Безпека дитини в автомобілі”, м. Аугсбург (Німеччина).

ВИБИРАЄМО без поспіху

1. Вибравши автокрісло, посадіть в нього малюка, відрегулюйте і застебніть всі ремені. Подивіться, чи не тісно дитині.

2. Вивчіть інструкцію з монтажу і переконайтеся, що крісло підходить до вашого авто (всі марки автомобілів мають різне розташування ременів безпеки, до яких кріпиться дитяче автокрісло).

3. Не купуйте автокрісло “на виріст”: кожне призначене для певних вагових груп. Виняток становлять крісла-трансформери.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...