Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

Я чекаю близнят. Чим це може бути небезпечно для мого здоров’я?

Я чекаю близнят. Чим це може бути небезпечно для мого здоров'я?Існують декілька чинників, які призводять до появи на світ близнят: вік матері (у жінок старше 35 років близнята народжуються частіше); наявність у жінки декількох інших дітей; випадки багатоплідних пологів у вашій сім’ї; лікування від безплідності. Якщо жоден з цих випадків до вас не відноситься, все ж таки задумайтеся: повинні ж близнята у когось народжуватися, так чому не у вас?

Багатоплідна вагітність автоматично пов’язується з великим ризиком. Хоча ці слова звичайно мають негативне значення, вони також є «запорукою безпеки» для майбутніх батьків близнят. Мама одержує уважніший лікарський догляд: вона може розраховувати, що буде зроблене все можливе, щоб забезпечити благополучний результат багатоплідної вагітності.

При багатоплідній вагітності можна зустрітися з деякими іншими проблемами, а вже перераховані можуть отримати інше звучання. Тому жінці, чекаючій близнят, буде корисно проглянути кожен розділ статті і ознайомитися з ознаками початку розвитку того або іншого захворювання.

У перші декілька днів після прикріплення зиготи до матки в деяких випадках буває невелика кровотеча, яка при близнятах виражена сильніше. Це явище абсолютно нормальне. Сильна кровотеча на пізніших термінах вагітності може свідчити про викидень. Серед матерів близнят ризик викидня до 20-го тижня вагітності небагато вищий, ніж у матерів народивши одну дитину. Є також невелика вірогідність того, що один або декілька зародків зникнуть (синдром зникаючого близнюка), а вагітність продовжиться і закінчиться народженням здорових дітей, що залишилися.

В порівнянні з одноплодовою вагітністю, багато матерів близнят скаржаться на сильнішу нудоту, блювоту і стомлюваність на початкових термінах. Це багато в чому пояснюється різкою гормональною перебудовою організму матері. Самопочуття багатьох жінок поліпшується після 4-го місяця вагітності. Як і при одноплодовій вагітності, в деяких випадках нудота може продовжитися до самих пологів. У третьому триместрі стомлюваність виражається скаргами на «неможливість розслабитися» і «добре виспатися за ніч». Живіт, що росте, стає для вагітної тяжким вантажем.

Слабка шийка матки

Можливою причиною кровотеч на початку вагітності може служити мимовільне хворобливе розкриття маткового зіву. Це вважається причиною більшості викиднів в другому триместрі вагітності. При ранньому виявленні матковий зів може бути закритий шляхом накладання швів. Для матері близнят рання діагностика дуже важлива через тиск, що збільшується у міру зростання плодів, на тазове дно. Чим більше близнят вона виношує, тим раніше виникає і сильніше виявляється цей тиск. Матері часто приписується постільний режим, зокрема лежання на похилому ліжку, коли нижня частина тулуба знаходиться вище за голову.

Дисфункції плаценти

Це найчастіша причина ускладнень і кровотеч після 20-го тижня вагітності. Наприклад, незадовго до пологів плацента може частково відділитися від матки. Це приводить до невеликої кровотечі і болів в животі.

Бувають випадки, коли плацента розташовується в матці дуже низько і частково або повністю прикриває матковий зів. При цьому виникає безболісна кровотеча, і може потрібно кесарів розтин. Це ускладнення частіше зустрічається при багатоплідній вагітності через велику кількість і/або розмір плацент.

Залізодефіцитна анемія

У більшості вагітних близнятами розвивається залізодефіцитна анемія – низький рівень заліза в червоних кров’яних тельцях, що переносять кисень. Чим більше дітей виношує жінка, тим вище у неї ризик цього захворювання, особливо якщо брак заліза спостерігався у неї ще до вагітності. Його симптоми – стомлюваність, запаморочення, блідість, задишка. За відсутності лікування анемія може несприятливо вплинути на розвиток дітей і збільшити ризик для здоров’я матері як під час вагітності, так і після пологів. Для компенсації дефіциту заліза і фолієвої кислоти лікар призначає жінці харчові добавки.

Гестаціонний цукровий діабет

Більш поширений серед вагітних старше 30 років, страждаючих надмірною вагою або мають сімейну історію цього захворювання. У майбутніх матерів близнят це захворювання розвивається в 2-3 рази частіше. Гестаціонний діабет зникає після пологів.

Порушення внутрішньоутробного розвитку

Близнюки в утробі матері звичайно ростуть повільніше і різними темпами. Це може пояснюватися нерівномірним розподілом між плодами живильних речовин. Ці відмінності простежуються за допомогою УЗД і стають помітними вже на ранніх термінах вагітності.

Прееклампсія

Характеризується підняттям кров’яного тиску, наявністю білка в сечі, різким збільшенням ваги і набряками обличчя і рук через застій рідини. Цей стан зустрічається при кожній десятій одноплодовій і при кожній третій багатоплідній вагітності. Звичайно розвивається в другій половині вагітності. Рекомендоване лікування – постільний режим. При серйозних випадках може бути необхідною госпіталізація і прийом препаратів для зниження тиску.

http://ivona.bigmir.net

Exit mobile version