• Без категорії

Хвороби недоношених дітей

Хвороби недоношених дітейДитину називають недоношеною, якщо вона народжується до закінчення терміну внутрішньоутробного розвитку вагою нижче 2500 грам і довжиною тіла менше 45 см. При такому зрості і вазі функції всіх органів недоношеної дитини виявляються недорозвинені, тому до неутробного існування дитина буває мало пристосована.

У недоношених дітей в перші місяці життя захворювання протікають своєрідно. Симптоми багатьох захворювань слабо або нечітко виражені при нормальній температурі. Якщо у недоношеної дитини підвищується температура, то причину цього перш за все слід шукати в перегріві. Оскільки імунітет у таких дітей різко понижений, то різні захворювання у них можуть тривати довгий час, ускладнюватися септичними явищами. Найчастішими захворюваннями у таких дітей в перші місяці життя є грип, отит, запалення легенів, кишкові інфекції. У перші дні життя великий ризик черепних і спинномозкових крововиливів, крововиливів в легені, шкіру, надниркові і т.д.

Особливо ретельно недоношеного малюка слід берегти від грипу. В період епідемій грипу до дитини можна підходити тільки в марлевій масці або пов’язці. Якщо мати хворіє грипом, то дитину слід годувати зцідженим молоком, а після одужання, при годуванні мама повинна одягати маску.

Часто у недоношених дітей розвивається анемія і рахіт. Розвиток анемії відбувається з кінця першого і початку другого місяця життя. При правильному догляді і хорошій дієті анемічні явища, як правило, проходять до шостого місяця життя дитини. Для профілактики рахіту дитині слід давати вітамін D.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...