Хто така недоношена дитина?

Хто така недоношена дитина?Недоношеною вважається дитина, що народилася раніше 37 – 38 тижнів вагітності з масою тіла менше 2,5 кг. Якщо дитина народилася на терміні рівно в 38 тижнів і з масою тіла рівної 2,5 кг. дитина вважається доношеною.

Звичайно маса тіла у дитини дуже залежить від терміну вагітності. Недоношена дитина на вигляд значно відрізняється від доношеного. Для недоношених малюків, окрім невеликої ваги і зростання характерна непропорційність статури, шкірні покриви у нього більш гіпереміровані (червоні), кістки м’які, може бути незагоювання черепних швів. У дівчаток недорозвинені великі статеві губи (вони не прикривають малі статеві губи), а у хлопчиків яєчка не опущені в мошонку.

Якщо дитина народилася з масою тіла менше 1,5 кг, то він вважається глибоко недоношеним, а з масою тіла менше 1 кг дитина вважається плодом. Щоб визначити ступінь тяжкості недоношеності, окрім ваги і терміну вагітності враховуються й інші ознаки, такі як наявність патологічних станів, відповідність ступеня зрілості, наявність захворювань у матері і т.п. визначення ступеня зрілості є дуже важливою ознакою.

Ступінь зрілості визначається по реакції дитини, наявності рефлексів, стану м’язового тонусу, рухової активності, здатності утримувати тепло і т.д. Навіть недоношені діти з масою тіла близько 2 кг, якщо вони здорові, можуть бути досить активні, мати хороший тонус, рефлекси, уміти смоктати і т.д. Діти, що народилися з масою, близько 1,5 кг можуть смоктати з ріжка вже до першого тижня життя.

Набагато важча ситуація у дітей, якщо період вагітності жінки протікав з ускладненнями і дитина могла страждати, наприклад, від внутрішньоутробної гіпоксії. Такі діти народжуються, як правило, у важчому стані. Найскладнішими малюками вважаються діти, що народилися з масою тіла 900 і менше. Не дивлячись на всю уявну тяжкість стану здоров’я цих дітей, лікарі мають досвід виходжування дітей навіть з такою масою тіла. Через незрілість багатьох внутрішніх органів і ризику розвитку патологічних станів недоношеній дитині відразу проводять комплекс заходів, для того, щоб створити найоптимальніші умови. Після народження дитині відразу відсисають слиз з верхніх дихальних шляхів, також може бути проведене відсмоктування слизу з шлунку. Якщо дитина не дихає або погано дихає самостійно, йому проводиться штучна вентиляція легенів. Також малюку вводяться необхідні лікарські препарати для підтримки його здоров’я.

Дитина залежно від свого стану знаходиться в спеціально призначеному кувезі (інкубаторі). Конструкція кувеза дозволяє створити усередині нього відповідний недоношеному малюку мікроклімат. Температура виставляється залежно від ступеня недоношеності дитини, також обов’язково регулюють і вологість повітря. Кувез дозволяє спостерігати за станом дитини і проводити багато маніпуляцій, не виймаючи його з нього. Термін знаходження малюка також залежить від маси тіла дитини, далі дитину переводять у відкритий кувез, а потім переводять в спеціалізоване відділення.

Джерело www.7ya.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...