Хребет до вагітності, під час і після пологів

Хребет до вагітності, під час і після пологів
У курортному селищі Східниця санаторій карпатського типу пропонує умови для відпочинку та лікування вагітних.

Умови життя і трудової діяльності сучасної людини створюють сприятливі умови для розвитку клінічних проявів остеохондрозу, сколіозу, радикуліту і інших патологій хребетного стовпа. Малорухливий спосіб життя, технічний прогрес, швидкий розвиток комп’ютерних технологій приводять до загального зниження рухової активності людини.

Вже в середньому віці уражений дистрофічними змінами хребет є правилом, а незмінений – виключенням. Задача запобігання розвитку захворювань хребта і його лікування ставиться сьогодні не тільки перед ортопедами і невропатологами, які найчастіше стикаються з цією проблемою, але і перед фахівцями інших спеціальностей.

При деформації хребта порушуються функції різних систем організму, зокрема, у жінок з’являються відхилення гінекологічного профілю, що пов’язане з порушенням іннервації статевих органів при захворюваннях поперекового відділу хребта. При цьому можуть виникати розлади менструального циклу, проблеми із заплідненням, збереженням вагітності і виношування плоду. Лікувальна гімнастика (ЛГ) є основним, найефективнішим і безпечнішим методом зміцнення, відновлення і підтримки здоров’я в цілому, і хребта зокрема, враховуючи особливості жіночого організму у всіх його станах (до вагітності, в час, і після).

Займаючись ЛГ до вагітності Вам необхідно звернути увагу на наступні моменти: аномальне розташування статевих органів (матки), захворювання хребта (сколіоз, остеохондроз, зсуви дисків і ін. ), особливо при локалізації в поперековій області. При цьому комплекси вправ матимуть спеціальний характер, що дозволяє відновити порушені функції і укріпити необхідні групи м’язів. Заняття лікувальною гімнастикою під час вагітності рекомендується проводити щодня і систематично. Навантаження регулюється залежно від терміну вагітності, індивідуальних особливостей і супутніх захворювань.

З метою розвантаження хребта рекомендується носіння спеціального бандажа. При цьому, дотримуйте наступні правила:

1. носіть бандаж по свідченню лікаря-гінеколога або ж при необхідності: болі в спині, тривалі прогулянки, поїздки.

2. одягайте бандаж лежачи

3. носіть бандаж не більш 3 години, з перервою не менше 2 годин.

Займатися ЛГ після пологів можливо через 12-24 години, при цьому вправи направлені на поліпшення загального психо-фізичного стану. Після 2-3 місяців можливі інтенсивніші тренування, прискорюючи процес відновлення фігури, зниження ваги. У заняття необхідно включати вправи на збільшення сили м’язів спини і виробленню правильної постави, що матиме основне значення в процесі догляду за малюком.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...